fbpx

ЧЕК ЛИСТ – 11 КРОКІВ.

ЯК ВИБРАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА ПРИВАТНОГО БУДИНКУ?

photo_як-вибрати-земельну-ділянку-для-будівництва-будинку_кадастр

Кожен, хто планує будівництво приватного будинку, починає з пошуку, вибору та придбання земельної ділянки.

На перший погляд – це завдання не складне, проте прочитавши цей матеріал, ви зрозумієте, що вибір ділянки – питання не менш важливе, ніж будівництво самого будинку, і до нього потрібно поставитися з особливою відповідальністю.

photo_як-вибрати-земельну-ділянку-для-будівництва_геологія

Ми сподіваємось, що прочитавши цей матеріал, ви з’ясуєте для себе безліч моментів, про те як вибрати земельну ділянку, про які раніше навіть не замислювались і, зрештою, зробите правильний вибір. Адже вдале місце для будівництва еко будинку – запорука запобігання зайвих витрат, надійності та довговічності вашого будинку!

Історично будівництво дерев’яного будинку — справа складна, потребує значних фінансових витрат, та має супроводжуватись тематичними знаннями. Існує ціла низка  факторів, знаючи про які, можна значно спростити шлях до омріяної цілі. Спробуємо розповісти у цій статті на що слід звернути увагу при обранні  земельної ділянки під будівництво будинку. Звісно, чіткі рекомендації давати досить важко. Однак, є деякі моменти, які варті вашої уваги.

Мрія про власний будинок починається з формування бюджету будівництва. Як правило, родина має певну суму грошей і розподіляє витрати на розділи:

Частіше за все хочеться заощадити саме на придбанні земельної ділянки, щоб мати можливість побудувати шикарний будинок. Проте, така економія в подальшому може вилитися в непередбачувані, на етапі покупки, значні витрати під час будівництва або у відсутність бажаного комфорту під час експлуатації.

на що слід звернути увагу при виборі земельної ділянки - 11 кроків

як-вибрати-земельну-ділянку-для-будівництва-котеджу

Юридичні аспекти

При придбанні земельної ділянки радимо перевіряти не лише документи на ділянку, містобудівну документацію, перелік обмежень та заборон(червоні лінії), а також особу Продавця. Потрібно через відповідні реєстри переконатись що до Продавця не висунуто звинувачення у скоєнні злочину? З’ясувати, чи не бере участь Продавець у судових справах, що до майнових претензій, чи не відкрито до Продавця Виконавче впровадження?

Радимо також ознайомитись з історією набуття Права власності на обрану вами земельну ділянку Продавцем. При неправомірному або спірному набутті Права власності Продавцем на земельну ділянку, в майбутньому можуть виникнути претензії до Продавця з подальшим розглядом у судовому порядку та визнання неправомірним набуття Продавцем та відповідно і Вами Права власності на земельну ділянку.

Рівень ґрунтових вод

Чудово якщо ґрунтові води знаходяться на відмітці мінус три метра від відмітки «0». Цей фактор дає змогу облаштувати погріб, підвальне приміщення, зменшити витрати на дренажну систему, змінити специфікацію по зменшенню додаткових матеріалів для будівництва фундаменту, значно спростить монтаж біо-септика.

Дізнатись про рівень залягання ґрунтових вод можливо за результатами «Висновку геологічних досліджень» або на основі інформації отриманої від сусідів та на основі природних (супроводжуючих) ознак.

Наявність дороги

Відсутність просипаної дороги значно ускладнить будівництво будинку. Унеможливлюється або обмежена у часі та залежить від кліматичних умов робота спецтехніки (кран, бетононасос) та доставка матеріалів. У такому випадку будівництво розтягується у часі, збільшується навантаження на трудовий ресурс, що тягне за собою додаткові витрати.

Під час проживання у будинку, відсутність дороги погіршує комунікацію родини з навколишнім світом, змушує мати спеціальні транспортні засоби та кошти на їх сервіс, або змушує нести витрати на будівництво дороги.

Сусіди

У цій категорії є два типи сусідів:

  • існуючі
  • заплановані

Кожен із цих типів можна умовно розділити на прийнятні та неприйнятні.

До прикладу:

  • Прийнятні – літня бабуся, хлібний магазин, багатодітна родина, озеро, ліс, спортивний майданчик.
  • Неприйнятні – сім’я наркозалежних, смітник, хімічний завод, очисні споруди, залізниця.

Дізнатись про існуючих сусідів вам допоможуть особистий огляд місцевості, сусіди та гугл карта. Частково отримати інформацію про «запланованих» сусідів ви можете в органах місцевого самоврядування та за допомогою «Містобудівної документації».

Додаткові роботи

Наявність на земельній ділянці старих фундаментів, будівель, чагарників, котлованів, небажаних дерев, сміття свідчать про те що вам знадобляться кошти на:

  • Демонтажні роботи
  • Додаткові земельні роботи
  • Зачистку від чагарників та старих зелених насаджень
  • Завантаження та вивіз сміття

Старі фундаменти та котловани можуть вплинути на конструктивні рішення та значне здороження  майбутнього фундаменту.

Наявність інтернету

Зараз на інтернеті зав’язано практично все в житті людини – це і новини, і спілкування з друзями, рідними та колегами, та різноманітні робочі моменти – ділове листування, пошук інформації, управління процесами та технологіями, дозвілля та багато іншого.

Велика кількість інтернет-провайдерів, що розкинули свої оптоволоконні мережі в містах та їх околицях забезпечують стабільну швидкість підключення та цілком доступні тарифи. Зовсім інакші справи у сільській місцевості, де проживає більшість населення України. У маленькі села, селища міського типу та невеликі населені пункти тягнути інтернет-кабель найчастіше буває невиправдано дорого чи технічно проблематично, або нерентабельно. Тому вам доведеться інвестувати в технологічні рішення та їх подальше функціювання.

Інфраструктура

Об’єкти соціальної інфраструктури з якими так чи інакше ми пов’язуємо своє життя – дитячий садок, школа, аптека, лікарня, магазин, спортивний майданчик, басейн тощо. Віддаленість або наближеність до них впливають на час та спосіб нашого життя.

Потрібно ретельно зважити на те, як часто вам доводиться користуватись соціальними об’єктами інфраструктури, на спосіб та засоби переміщення до них та у зворотному напрямку у всі пори року, та за любих кліматичних умов. Також варто врахувати витрати на забезпечення такого переміщення.

Наявність питної води та її якість

Вода це основа нашого життя. Тож від того якої якості воду ми споживаємо – залежить якість нашого життя. Наявність або відсутність центрального водопостачання значно впливає на фінансові витрати по забезпеченню водопостачанням вашої оселі.

Буріння свердловини, в деяких випадках, може вам коштувати до десяти тисяч доларів. Щоб уникнути зайвих витрат поцікавтесь у сусідів та бурових компаній про глибину існуючих свердловин та якість води. Адже якщо вода містить багато заліза вам знадобиться коштовна система фільтрації.

Наявність центральної каналізації

Будівництво біо-септика та дренажної системи для витоку очищеної води може сягати від двох до трьох тисяч доларів. Вибираючи земельну ділянку без можливості підключення до центральної каналізації вам потрібно врахувати витрати не лише на облаштування септика та дренажної системи а і на щорічне обслуговування такої системи.

Наявність центральної мережі електрозабезпечення

Не вдаючись до подробиць, в яких може розібратися лише профільний фахівець, відзначимо основні моменти, які потрібно знати пересічному забудовнику при підключенні свого будинку до центральних електромереж. Якщо від межі ділянки до точки приєднання (трансформатор, розподільний пристрій тощо) по прямій не перевищує 300м, то таке приєднання рахується стандартним.

Послуга зі  стандартного приєднання будинків до загальної системи  є платною та надається оператором відповідно до договору про стандартне приєднання та не займає багато часу .

Щодо вартості нестандартного приєднання, то вона включає в себе ще й лінійну складову, тобто плату за кожен метр довжини лінії електропередачі певної напруги, яку належить побудувати для того, щоб підключити електроустановки замовника. Як показує досвід, таке підключення в три-чотири рази дорожче ніж стандартне.

Джерела відновлювальної енергії є альтернативою електропостачанню із загальної електромережі. Створення власних систем для генерації електроенергії потребують додаткових інвестицій.

Енергетика земельної ділянки

Напевно, на мою думку, основний критерій на який слід звернути увагу.

Дізнайтесь у сусідів про історичні аспекти місцевості, чи не було скоєно на ділянці самогубств, злочинів пов’язаних із життям, чи не відбувалось тут захоронень тварин тощо.

Те як ви себе відчуваєте в даній локації важливо, адже вам тут жити довгі роки. Спробуйте перед підписанням угоди купівлі-продажу, провести на обраній ділянці хоча б один вільний від справ день, влаштуйте пікнік або попрацюйте на ділянці, посадіть дерева, кущі. Як Ви  себе відчуваєте саме тут – важливо!!!

Висновок

Тож, як вибрати земельну ділянку – питання досить актуальне! Ретельне ставлення до всіх складових на шляху до мрії про власний будинок, дасть вам змогу уникнути зіткнення з «підводними каміннями», заощадити кошти, отримати радість від будівництва! Наша компанія надає весь перелік послуг у малоповерховому будівництві екологічних будинків з дерева!

З нами просто досягати цілей!