fbpx
Система життєзабезпечення

ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ В ДЕРЕВ'ЯНИХ БУДИНКАХ

Інженерні системи життєзабезпечення дерев’яного будинку

зміст

Монтаж інженерних систем у дерев'яному будинку

На сьогоднішній день дерев’яний будинок є унікальним поєднанням одного із найдавніших будівельних матеріалів та повного комплексу сучасних інженерних систем, які забезпечують високий рівень комфорту проживання.

До основних комунікацій належать:

 • електроживлення
 • водопостачання
 • каналізація
 • опалення
 • вентиляція

Загальна схема всіх комунікацій розробляється на етапі проектування, тому монтаж усіх інженерних систем у дерев’яному будинку відбувається виключно відповідно до проектної документації. У спеціальному розділі точно визначається як, які і коли проводити ті чи інші роботи.

Три основні правила монтажу інженерних систем у дерев'яному будинку

image_монтаж-інженерні-комунікації

Забезпечте доступ

Прокладання комунікацій у дерев’яному будинку вимагає максимальної точності та продуманості. Так, ще при проектуванні варто відразу передбачити те, як ви обслуговуватимете електричні та водопровідні мережі, заплануйте місця доступу до основних вузлів.

image_монтаж-інженерні-комунікації

Монтаж згідно проекту

Інженерні системи починаються з грамотного проекту, що містить точну схему їхньої прокладки з переліком необхідного обладнання.

image_інженерні-комунікації_КОЛЕО

Пам'ятайте про вертикальну усадку

При організації інженерних систем у дерев’яному котеджі завжди потрібно враховувати вертикальне усихання конструкцій.

image_installation-of-the-power-supply-system-in-a-wooden-house

Електропостачання в дерев'яному будинку

Життєдіяльність у сучасному будинку немислима без використання в ньому електроенергії. Адже, крім живлення всіх побутових приладів, за рахунок електрики функціонує більшість технічних систем Вашого житла. Саме тому, питання введення електрики в будинок вимагає вдумливого і відповідального підходу, а будь-яка помилка на цьому етапі може згодом призвести до зайвих матеріальних витрат.

Від професіоналізму електриків безпосередньо залежить надійність роботи та довговічність техніки у будинку. Також при проектуванні та монтажі електропроводки у дерев’яному будинку необхідно потурбуватися про пожежну безпеку. Високоякісне планування систем електропостачання, монтаж кваліфікованими професіоналами нашої компанії та застосування надійних матеріалів повністю виключають ризик виникнення пожежі в дерев’яному будинку.

image_водопровід_інженерні-комунікації

Системи водопостачання в будинку з дерева

Якщо поблизу Вашої земельної ділянки проходять мережі централізованого водопостачання, і у Вас на руках є Технічні умови про підключення, питання водопостачання Вашого будинку буде зведене до прокладання зовнішнього водопроводу розробки та погодження проекту вузла обліку. Безпосередньо врізання в мережі водопостачальної компанії здійснює її представник.

Якщо ж передбачається автономна система водопостачання, то в проекті необхідно передбачити свердловину, звідки видобуватиметься вода, а також спеціальне обладнання: насос для забору води зі свердловини, блок з фільтрами для очищення води, гідроакумулятор, системи трубопроводів зовнішнього водопостачання. Обладнання останнього покоління дозволяє підтримувати на виході постійний тиск води, тому розподіл води всередині будинку здійснюється так само, як і при централізованому водопроводі.

image_каналізація_інженерні-комунікації

Каналізація в дерев'яному будинку

Одним із завдань, які стоять перед Вами як власниками заміського дерев’яного будинку, є правильний монтаж каналізації або системи видалення різних відходів життєдіяльності. Тут необхідно точно дотримуватись найсуворіших технічних та санітарних норм, забезпечити максимальний комфорт мешканців будинку та екологічну безпеку навколишнього середовища.

Найголовніший нюанс, від якого залежить весь хід облаштування каналізації у дерев’яному будинку, це наявність або відсутність центральної лінії каналізації.

 

Адже якщо поряд із будинком проходить каналізаційна магістраль, проект системи буде простим та недорогим. Ну а якщо її немає, необхідно розробляти проект автономної каналізації.

Сучасні автономні каналізаційні системи можуть залягати у будь-яких ґрунтах, навіть у місцях з високим рівнем ґрунтових вод, а також у місцях з великими перепадами рівня землі.

image_опалення_інженерні-системи

Опалювальні системи в дерев'яному будинку

Як зробити так, щоб опалення у Вашій оселі було максимально ефективним та раціональним? На етапі проектування потрібно визначитися, яке опалювальне обладнання використовуватиметься. Вибір системи опалення передбачає наявність котла тієї чи іншої конструкції, системи трубопроводів, засобів автоматики та контролю, приладів, необхідних для передачі теплової енергії від генератора до приміщень.

Надійність і живучість системи опалення Вашого будинку залежить від вибору схеми розрахунку, правильного монтажу, а також від якості девайсів. Опалення заміського будинку – це досить хитромудрий механізм, який краще доручити професіоналам, адже від особливості роботи цієї системи залежить клімат у будинку в буквальному значенні цього слова.

image_вентиляція_інженерні-системи

Вентиляційна система в будинку з дерева

Дерево має перевагу перед рештою будівельних матеріалів. Ця перевага полягає в його здатності “дихати”.

Але цього недостатньо для повноцінного повітрообміну в будинку, потрібна додаткова система вентиляції. Передпокій та опочивальні, в принципі, цілком можуть задовольнятися тим обміном повітря, який забезпечує природна інфільтрація. Однак у приміщеннях вузькоспрямованого цільового призначення, до яких належить туалет, кухня, ванна – цього мало.

Система вентиляції дерев’яного будинку торкається не тільки аспектів комфортного проживання в ньому, але й зберігає конструкцію будови цілою та неушкодженою на дуже довгий час. Свіже повітря в будинку, відсутність вогкості, комфортний мікроклімат та тривалий термін експлуатації будинку – це те, що Ви отримаєте завдяки оснащенню дерев’яної споруди вентиляційною системою.

Раціональним рішенням буде вентиляція з рекуперацією тепла. Це дозволить заощаджувати на опаленні.

image_вартість-інженерної-системи

Вартість інженерних систем для дерев'яного будинку

Загальні витрати на інженерні мережі знаходяться в прямій залежності від двох факторів: складності систем, а також цінової категорії матеріалів і кінцевих приладів, що використовуються при монтажі.

Будівельна практика показує, що інженерні системи – це один із найдорожчих компонентів у заміському будинку. Залежно від вартості обраного обладнання, способу його монтажу, а також варіантів прокладання комунікацій ціна «інженерки» може становити 15-45% від загального кошторису на будівництво будинку.

Висновок

Оптимальним рішенням для господаря заміського котеджу стане замовлення всіх проектно-монтажних робіт в одній будівельній компанії. Це дозволить заощадити та позбавить необхідності пошуку підрядника для кожної інженерної системи та подальшого контролю та координації роботи. Комплексне замовлення таких складних проектів гарантує якісне виконання та надійне функціонування всіх систем життєзабезпечення вашого будинку.

Компанія “КОЛЕО” пропонує повний комплекс робіт з монтажу інженерних систем, починаючи від створення проекту і закінчуючи налагодженням роботи всіх систем та окремих елементів. За неможливості підключення до централізованих систем, наші інженери запропонують вам кілька варіантів автономних комунікацій, які будуть відповідати вашим потребам та бюджету.

Консультація експерта

Будуємо будинки та лазні на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

Екскурсія на майданчик будівництва

Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО ЕКО БУДИНКУ”

Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.

Замовити розрахунок вартості будівництва


  ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

  Проект будинка :  СТОУМ

  Проект будинка :  ХОТЕН

  Проект будинка : ЯРОВИД

  ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

  Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

  photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

  “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

  ми будуємо

  ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

  Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

  БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

  Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

  БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

  Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

  БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

  Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

  МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

  Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

  A-FRAME HOUSE

  A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

  САУНИ

  Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

  ЛАЗНІ

  Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

  ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

  Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.

  image_спеціаліст з екологічного будівництва

  Микола

  Спеціаліст з еко будівництва

  FAQ
  FAQ 35%
  Онлайн консультація
  Онлайн консультація 65%

  Ознайомтеся з відповідями на запитання, щодо будівництва, які нам частенько задають. Якщо Ви все таки не отримали відповіді на ваше запитання, звертайтесь, спробую бути корисним.