За наявності в будинку всіх необхідних інженерних систем, власники заміських ділянок затівають будівництво власної лазні - з парною, лавицями у два рівні, затишною кімнатою відпочинку, де можна гарно провести час із друзями.
Варто зазначити, що естетика будівництва лазень з дерева не залишить вас сторонь - виконані роботи з колоди або бруса мають велику популярність серед поціновувачів.
Лазні бувають стаціонарними, які будують на ділянці, і мобільними (бані-бочки) - це готові дерев'яні споруди, які доставляють на місце встановлення в зібраному вигляді, повністю укомплектованими всім необхідним.
Основним матеріалом для будівництва дерев’яних лазень є клеєний та профільований брус, оциліндрована колода та технологія в “дикий” зруб.
01.
ЛАЗНЯ з клеєного бруса
Володіє багатьма перевагами з точки зору міцності, герметичності і теплоізоляційних властивостей, але є менш екологічно чистою в порівнянні з профільної деревиною
Дерев’яні стіни швидко прогріваються, довго тримають тепло
естетика
Зовнішній вигляд дерев’яної споруди, в особливості лазні – є чудовим рішенням для естетичної насолоди від споруди
екологічність
Для будівництва лазень ми використовуємо тільки натуральну екологічно чисту сировину – карпатську смереку. Це стосується як зовнішньої, так і внутрішньої обробки
БУДІВНИЦТВО КАРКАСНОЇ БАНІ
Основою всієї конструкції є силовий каркас, який монтують із бруса. Його обшивають із внутрішнього і зовнішнього боку матеріалами, що імітують брус або готовими утепленими панелями, ставлять дах і укладають покрівлю. Стіни і фасад оздоблюють імітацією бруса або блок-хаусом, в отвори вставляють вікна, двері.
Особливо важливо правильно розрахувати площу майбутньої кімнати і продумати розташування конструкцій.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПРИ БУДІВНИЦТВІ ПАРНОЇ
врахування кількість осіб, на яких розрахована кімната для лазневих процедур. Оптимальна площа кімнати для 4-5 персон – від 6 м²;
розрахунок висоти стельового перекриття – занадто високі стелі робити не варто – у просторих приміщеннях тепловтрати будуть вищими. Оптимальний показник розміру перекриття – 2,3-2,4 м.;
розміщення лав для сидіння. Наприклад, їх монтаж по всьому периметру кімнати або обладнання простору біля довгої стіни;
визначення розміру лав – у просторому приміщенні можна обладнати поверхні для відпочинку лежачи. Для компактних парилень підійдуть багаторівневі вузькі полиці;
розташування печі – за нормами розміщування обладнання на відстані мінімум 40 см від дерев’яних стін парної. Якщо приміщення дуже компактне – обробити поверхні спеціальним протипожежним просоченням. У такому разі відстань від печі до стіни можна скоротити до 30 см.;
тип обладнання – найбезпечнішим вважається електрична установка. Вона швидко нагрівається і майже миттєво починає поширювати тепло. Натомість цегляна піч довше зберігає жар – таке обладнання більше підходить для просторих парних, оскільки має масивні габарити.
ДВЕРІ ДЛЯ ПАРНОЇ
У парній обов’язково мають бути двері, інакше тепло “вийде” з приміщення.
Дерев’яне полотно. Найпопулярніший і найбезпечніший варіант для парилки. Якщо натуральна деревина з часом і деформується, то хоча б не принесе шкоди здоров’ю. Найкращі породи для виготовлення дверей: ясен, липа, осика. Ці матеріали найбільш стійкі до жорсткого мікроклімату.
Скляне полотно. Такі дверцята увійшли в моду нещодавно і зустрічаються в основному в саунах. Однак підходять і для лазень. Головне, вибрати полотно з міцного загартованого скла, якому не страшні високі температури.
Вимоги до дверей різняться залежно від типу лазні. Головна функціональність для полотна в парильні – герметичність. Це означає, що двері мають щільно вписуватися в отвір, щоб ніде не було зазорів. Такий захід необхідний, щоб уникнути протягу – головного ворога парної.
ЛАВИ У ПАРНІЙ КІМНАТІ
Складно уявити дизайн інтер’єру лазні без полиць. Адже саме на них зручно сидіти або лежати під час процедур.
Глобально полиці для інтер’єру парилки діляться на два види: лінійні та кутові. У кожного варіанта є модифікації. 4 типи виробів:
г-подібні: однорівневі лави, які розташовуються біля двох суміжних стін;
купе: дві лави, одна з яких розташовується строго над другою;
стандартні: однорівневі полиці, розташовані вздовж стін;
ступінчасті: кілька рядів полиць, розміщених на різних рівнях;
ЯК ЗАМОВИТИ БАНЮ З БРУСА?
У каталозі ви знайдете масу пропозицій. Ми займаємося будівництвом лазень з бруса і за каркасною технологією. Пункти, за якими вам потрібно буде прийняти рішення перед замовленням будівництва:
вибрати технологію виготовлення: брус, колода або каркас;
визначитися з термінами будівництва – “під усадку” або “під ключ”.
Будівництво “під усадку” здійснюється з деревини природньої вологості – це може бути як і профільований брус, так і оциліндрована колода або технологія в “дикий” зруб. Плануючи такий вид будівництва, ви маєте враховувати, щонайменша усадка даної споруди займає 12 місяців. Після чого можна проводити монтаж вікон та дверей, проводити внутрішні інженерні системи та здійснювати зовнішнє обзоблення – готувати лазню до експлуатації.
Будуючи з нами “під ключ”, ви одразу отримуєте реалізований проект, що готовий до цільового користування. Таке будівництво виконуються за допомогою клеєного бруса або за каркасною технологією.
Будуючи з нами - проект в подарунок
Контакт з менеджером – перший крок до власної лазні!
Про гарну парну мріє майже кожен власник заміського житла. Тут можна розслабитися після трудового тижня, весело провести час, а найголовніше – оздоровитися. У вартість будуть включені наступні послуги:
підведення інженерних систем (електроживлення, водопостачання, водовідведення, опалення, вентиляція);
зведення стін;
монтаж даху;
внутрішні та зовнішні роботи з утепленням і оздобленням;
додаткове утеплення в парній;
закриття контуру (встановлення вікон та дверей);
установка лав у парній кімнаті.
СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПОБУДУВАТИ БАНЮ
Баня, побудована з дерева, є більш екологічною, а ніж із цегли або бетону. Дерев’яні будови, незважаючи на це, ні в чому не поступаються за показником надійності та функціональності. Ви підключаєте аналогічне обладнання і використовуєте об’єкт цілий рік.
ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЦІНОУТВОРЕННЯ
Головний фактор – площа. Діє просте правило: що більша лазня, то більш коштовніше обійдеться її будівництво.
Вартість змінюється залежно від розмірів деревини.
Типовий проект реалізовується швидше, оскільки ви не витрачаєте час на проектування власного. На нашому сайті Ви маєте змогу обрати кращий варіант, ознайомившись з описом. Немає необхідності замовляти авторське креслення – ми пропонуємо кілька десятків варіантів із різною площею, конфігурацією, дизайном, щоб навіть вибагливий клієнт знайшов для себе оптимальне рішення.
Якщо замовляєте послугу “під ключ” – вона обійдеться комплексніше – в такому разі ви отримуєте готовий об’єкт, всі роботи на якому виконує одна будівельна компанія. Залишається привести до ладу інтер’єр, під’єднати обладнання, встановити предмети меблювання, і можна використовувати лазню. Послуга “споруда під усадку” обійдеться довше у реалізації і клієнту доведеться чекати, поки завершиться процес усадки. У цей період проводити ремонт небажано.
Басейн у лазні дає змогу приймати водні процедури цілий рік. Особливо якщо є кімната відпочинку з хорошим обігрівом. Після парної всією сім’єю зануритися в басейн – незабутнє задоволення. Наявність такої конструкції вважається безумовним плюсом.
ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ В ЛАЗНІ - ВЕНТИЛЯЦІЯ
Вентиляційна система в лазні є важливим елементом комфортного використання приміщення. Особлива увага під час проєктування вентиляції приділяється “басту” – наш вибір.
У лазні вологість і температура досягають високих значень. Через це повітря може стати забрудненим, що зі свого боку може призвести до різних проблем, таких як погане самопочуття і навіть опіки. Щоб уникнути подібних неприємностей, вентиляція басту має бути задумана і виконана грамотно.
ОСОБЛИВОСТІ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСТУ
Вентиляційна система парної кімнати повинна здійснювати якісний повітрообмін, при цьому не створюючи протягів. Система вентиляції басту повинна видаляти з приміщення вологу, що утворюється під час поливу каміння, та інші найнебезпечніші речовини, що можуть перебувати в повітрі.
Вентиляційна система повинна мати ємність, достатню для відповідної кількості відвудувачів, і обладнання вентиляційної системи повинно бути досить потужним, щоб забезпечити ефективне управління якістю повітря в приміщенні.
Головний плюс циркуляції із замкнутою верхньою частиною приміщення полягає в тому, що повітря прогрівається рівномірніше. Предмети в такій парній теж нагріваються краще.
Інші переваги повітрообміну за принципом басту:
повітря для нагрівання надходить свіже – з вулиці;
приємний запах у парній;
не потрібні додаткові вентиляційні прилади;
більше користі для здоров’я;
полегшений догляд за лазнею;
велика зона комфорту в парильні.
У системи вентиляції за принципом басту є три варіанти роботи витяжного каналу. З відкритими заглушкою і нижнім клапаном стане набагато сухіше, і парна отримає свіже повітря через витяжну частину.
Із закритою кришкою і відкритим клапаном у парильні зменшуватиметься тиск і виходитиме зайва волога – це робочий режим. Без заглушки і з закритим шибером під горизонтальною витяжною трубою в парній стає прохолодніше і свіжіше.
КІМНАТА ВІДПОЧИНКУ В БАНІ - БУДІВНИЦТВО
Кімната відпочинку в лазні – це місце, де проводять набагато більше часу, ніж у парній кімнаті. А отже, тут має бути затишно, красиво і комфортно. Ми, як Будівельна Компанія, створюємо для наших клієнтів найкращий сервіс і пропонуємо планування як з активною так і пасивно зоною відпочинку.
Зазвичай, кімнату відпочинку у будівництві ми плануємо за індивідуальною потребою замовника. Але як стандарт – це місце, де розміщені базові меблі користування для комфортного перебування.
Відпочинок може буди і активним – продумайте свій простір на етапі планування будівництва. Створіть свою активну зону у вигляді більярдного стола або настільних ігор.
ДЕРЕВ'ЯНА БАНЯ З БАСЕЙНОМ - БУДІВНИЦТВО
ПЛЮСИ ВИКОРИСТАННЯ
Головний плюс – це наявність готового басейну, додаткового джерела розваги та оздоровчих процедур. Після парної необхідно зануритися в прохолодну водичку. Як варіант – це альтернатива природнього водоєму.
Ще один важливий плюс – оздоровчі процедури. Якщо Ви встановлюєте басейн з функцією гідромасажу, то в приміщенні з’являється місце для проведення повноцінної медичної процедури. Доведено, що гідромасаж знижує стрес, розслабляє м’язи, відновлює тонус.
Наша компанія будує лазні з дерева в Закарпатті та по всій Україні. З нами можна побудувати дерев’яну баню “під ключ”. Замовити її будівництво можливо за вже готовим або спеціально розробленим авторським проектом. Типові проекти дерев’яних лазень з бруса або колоди наявні на сторінці проектів. Будь-який готовий проект можна взяти за основу, змінити або доопрацювати так, як вам потрібно – для оздоблення та утеплення застосовуємо якісні екологічно чисті матеріали.
Консультація щодо будівництва бані
Будуємо лазні на любий смак по типовим та індивідуальним проектам
Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО ДЕРЕВ’ЯНОЇ БАНІ”
Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:
Ознайомтеся з відповідями на запитання, щодо будівництва, які нам частенько задають. Якщо Ви все таки не отримали відповіді на ваше запитання, звертайтесь, спробую бути корисним.