fbpx

ДАХ ПІД КЛЮЧ - ПОКРІВЕЛЬНІ РОБОТИ ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

МОНТАЖ ДАХУ

Організація «теплого» та «холодного» даху
Утеплення та гідроізоляція
Рекомендації щодо вибору матеріалу

ЗМІСТ

Будівництво даху приватного будинку

Завершальним етапом будівництва дерев’яної будівлі є будівництво даху. Ця конструкція відноситься до важливих частин будівлі, яка повинна надійно захищати її від проникнення опадів, вітру та холоду. Способи монтажу окремих елементів даху насамперед залежать від обраного для будинку типу конструкції.

Різні типи дахів відрізняються своїми конструктивними особливостями та формами. При облаштуванні покрівлі зазвичай застосовуються скатні варіанти покрівлі (односкатні, багатоскатні).

Перед тим, як будувати дах будинку, необхідно вибрати певний вид конструкції.

Типи дахів

ВИДИ КОНСТРУКЦІЙ

Один із основних параметрів, на основі якого виділяються кілька типів дахів, – їх конструктивні особливості.

Двоскатні (двосхилі) дахи

Найбільш поширений у малоповерховому будівництві варіант, що характеризується наявністю двох площин-скатів, що спираються на несучі стіни однакової висоти. Підходящий варіант для тих, хто планує заощадити на будівництві даху.

Вальмові дахи

Відрізняються наявністю чотирьох скатів: поздовжні мають вигляд трапеції і не закривають остаточно по довжині всю споруду; торцеві скати (вальми) - трикутні.

Багатощипцеві дахи

Відрізняються наявністю декількох (більше двох) щипців (фронтонів). Найпростіший приклад багатощипцевого даху - два двосхилі дахи, що перетинаються під прямим кутом. Підходить для будівництва будинку, за рідкісними винятками - лазні .

Напіввальмові дахи

Вальми не доходять до карниза — по довжині вони менші від основних схилів.

Мансардні дахи

Характеризуються наявністю зламаного схилу, завдяки якому можливе обладнання великого простору під дахом.

Етапи будівництва даху

Монтаж даху починається з маурелату. Мауерлат виконує дві важливі функції – розподіл навантаження, що створюється кроквяною системою на всю площу верхньої частини стіни і кріплення даху до стін будинку. Як правило, мауерлатом у зрубі з колод служить верхній вінець. Він обов’язково має бути скріплений з попередньою колодою за допомогою дерев’яних нагелів. Бажано, щоб його конструкція була цілковитою. Але навіть якщо це неможливо, професійні теслярі за допомогою використання додаткових кріплень зроблять конструкцію міцнішою та надійною.

За основу кроквяної системи двосхилого даху взято трикутник – досить жорстка та економічна конструкція, основні елементи якої – дві кроквяні ноги та затяжка. Як матеріал, що використовується для виготовлення крокв, виступає сухий брус. Кваліфіковані фахівці при монтажі кроквяної системи вибирають крок між кроквами відповідно до складності конструкції даху та передбачуваних навантажень. При використанні плит з мінеральної вати (утеплення входить до комплексу робіт будівництва зрубу на замовлення під ключ) як утеплювача робиться крок у 60 см – під розміри плит.

Особливості укладання гідроізоляції залежить від її виду. Однак, незалежно від цього параметра, будь-яка гідроізоляційна плівка монтується поверх крокв таким чином, щоб потік повітря без труднощів проходив від карнизів до конька і виходив через вентиляційні отвори, що влаштовуються в найвищому місці даху. Професійне укладання гідроізоляції здійснюється фахівцями від карниза до конька. При будівництві зрубу будинку вибирається сучасний гідроізоляційний матеріал – супердифузійні мембрани.  Листи настилаються з нахлестом більше 15 см і закріплюються степлером, місця нахльостування додатково ізолюють спеціальною клейкою стрічкою. Плівка має бути сильно натянута.

Уздовж крокв безпосередньо на гідроізоляційну плівку монтується контр обрешітка – дерев’яні бруски розміром 25х50 мм. Для дахів складної конструкції (багатосхилих, наприклад), а також у випадку з кроквами великої довжини можуть використовуватися бруски контр обрешітки шириною до 50 мм. Для переміщення по даху з метою здійснення подальших покрівельних робіт на контр обрешітку набиваються чорнові дошки.

Кріплення решетування – наступний етап покрівельних робіт. Бруски 50х50 кріпляться перпендикулярно до контр обрешітки і, відповідно, кроквяним ногам. Брус повинен бути обов’язково висушеним та обробленим антисептиком. Кріплення здійснюється цвяхами або спеціальними шурупами по дереву. Крок між латами вибирається залежно від виду покрівельного матеріалу.

У будівництві будинків та лазень використовуються покрівлі різного типу: рулонні, листові, штучні. Найпопулярніший через свою доступність і декоративність покрівельний матеріал — металочерепиця. Керамічна черепиця досить проста в монтажі, що обумовлює найкоротші терміни її настилу. А за умови здійснення монтажу професіоналами роботи виконуються не лише оперативно, а й на високому рівні, у повній відповідності до технології.

Теплоізоляційний матеріал укладається зсередини. Як утеплювач все частіше стали використовувати плити з мінеральної вати – вони укладаються в розпір між кроквами в три шари. Процес укладання проводиться особливо ретельно та бажано в суху погоду, оскільки при попаданні вологи на утеплювач він втрачає свої теплоізоляційні властивості. Для скатних покрівель товщина шару утеплювача повинна становити не менше ніж 15 см.

Монтаж пароізоляційного шару необхідний для захисту утеплювача з внутрішньої сторони даху від вологи, що знаходиться у будинку. Її надлишок є причиною утворення конденсату в теплоізоляції, що веде до промерзання даху і навіть утворення криги на покрівлі і, як наслідок, гниття кроквяної системи та решетування. Щоб уникнути такого розвитку подій, і укладається пароізоляційний матеріал.

Усі види покрівельних робіт в Ужгороді та Закарпатті

Працюємо у всіх районах Закарпатської області

матеріал для оснащення даху

Практично кожному, хто розпочав будівництво свого заміського будинку, котеджу, дачі чи просто лазні, доводиться поставити собі питання, а чим же крити дах краще? Сучасні виробники пропонують великий вибір матеріалів і важко не заплутатися.

Всім відомо, що основна функція даху – захист. І якість захисту будинку від опадів, вітру, теплоізоляція залежить від матеріалу, яким накритий дах. Тут керуватися необхідно не лише з естетичних міркувань.

Вирішити питання вибору матеріалу для даху потрібно ще на стадії проектування будинку, тому що до розрахунку необхідно включити значні витрати на покрівельний матеріал. Якісний дах просто не може коштувати дешево!

Кожен матеріал має свої відмінні риси які в різних умовах вимагають індивідуального підходу. Так, якщо для плоских та геометрично складних дахів оптимальним є м’яка покрівля, то для будинків зі скатними дахами та з великим ухилом краще підійде покрівля із твердого матеріалу. Слід також врахувати якість та ґрунтовність кроквяної системи даху, адже вона повинна витримати не тільки вагу покрівельного матеріалу, але й тиск снігу та силу можливого вітру.

Керамічна черепиця

image_монтаж-даху-з-керамічної-черепиці_Закарпаття_Колео

Зарекомендувала себе з відмінного боку у різних кліматичних умовах. Екологічна, міцна, зносостійка та 100% безпечна. До мінусів можна віднести велику вагу, високу вартість та неможливість застосування на плоских дахах.

Цементно-піщана черепиця

image_монтаж-даху-з-пісчано-цементної-черепиці_Закарпаття

Це чудовий альтернативний матеріал керамічної черепиці. Цементно-піщана черепиця простіше у виготовленні і тому суттєво дешевше. Експлуатаційна якість аналогічна глиняній. Недолік – нестійкість барвників, а відповідно вигоряння та вимивання. Але зараз на ринок вийшли виробники, що дають величезний гарантійний термін служби черепиці.

М'яка, бітумна черепиця

image_монтаж-даху-з-бітумної-черепиці_Закарпаття

Гнучка черепиця не зазнає корозії, не гниє, не боїться перепадів температур, опадів. Матеріал легкий, укладається на суцільний настил із дощок або фанери за допомогою цвяхів. Зручність монтажу, краса м’якої покрівлі, безвідходність, легкість, великий вибір кольорової гами роблять її дуже привабливою. До того ж, м’яка покрівля добре поглинає шум, нею можна покрити скатний дах будь-якої складності.

Металочерепиця

image_монтаж-даху-з-металочерепиці_Закарпаття

Головний плюс: при високій міцності має малу вагу. Підходить для будь-якого клімату. Різноманітна за кольором, формою. Проста у монтажі. Але не стійка до механічних пошкоджень.

Фальцевий дах

image_монтаж-даху-з-клікфальцу_Закарпаття

Рулонна або листова оцинкована сталь без або зі спеціальним полімерним покриттям. В основі покрівлі фальца можуть лежати також кольорові метали, такі як цинк, алюміній, мідь або титан-цинк. Фальцевий дах є дуже надійним та одним із най довговічніших матеріалів.

Профнастил

image_монтаж-даху-з-профнастилу_Закарпаття

Рішення для прямих і скатних дахів з невеликим кутом ската. Легкий листовий метал покритий захисним шаром полімерного фарбника. Різноманітність кольорових рішень, доступність та простота монтажу зробили його одним із найпопулярніших для покрівлі будинків.

Композитна черепиця

image_монтаж-даху-з-композитної-черепиці_Закарпаття

Поєднує в собі міцність металочерепиці, красу та безшумність м’якої покрівлі, екологічність керамічної черепиці. Вогнестійка, не змінює колір під впливом сонця та опадів. Витримує перепади температури. Має чудові захисні властивості. Ідеальна для скатних дахів.

Гонт

image_монтаж-даху-з-гонту_здранки_Закарпаття

Головною особливістю гонту (дранка, шиндель)  є те, що цей матеріал дуже легкий, але міцний та довговічний. Ми радимо звернути на нього увагу тим, хто хоче створити гарний та унікальний екстер’єр, але при цьому готовий платити велику суму. Така технологія сягає корінням далеко в минуле, раніше практично кожен будинок покривала дерев’яна черепиця.

Найчастіше дерев’яна черепиця застосовується в будинках, які потрібно стилізувати під старовину, або в будівлях, де господарі прагнуть створити екологічно чистий простір.

Очерет

image_монтаж-даху-з-очерету_Закарпаття

У європейських країнах з недавніх пір почали поважати все, що виготовлено з натуральних матеріалів. Саме тому дахи з очерету (рогозу) стають дедалі популярнішими. У нашій країні такі дахи використовувалися у деяких регіонах майже завжди (мається на увазі сільська місцевість). І ця традиція жива досі. Хоча, безсумнівно, майстрів у цій сфері залишилося не так вже й багато. Саме тому справжній та якісний дах із очерету сьогодні коштує чимало.

Допоможемо вибрати правильний матеріал для оснащення даху

Замовляйте технологічний монтаж даху

від кваліфікованих будівельних бригад із багаторічним досвідом

Дізнайтесь вартість покрівельних робіт

Отримайте розрахунок покрівельних робіт БЕЗКОШТОВНО + знижку при замовленні послуг на сайті.

5-річна гарантія на виконані роботи.

ЗАМОВИТИ ЗАМІРИ


  Монтаж мансардного даху

  У прагненні ефективно використовувати всю доступну площу будинку багато господарів облаштують мансарду. Якщо уважно поставитися до вибору конфігурації даху, простір горища дозволяє зробити під дахом зручне місце для відпочинку або житла. Перевага мансардного даху полягає в тому, що він дозволяє значно збільшити корисну площу будинку з мінімальними фінансовими вкладеннями.

  image_будівництво-даху_схема-пирога-теплого-даху_Закарпаття

  Теплий дах у розрізі

  В силу того, що дах мансарди максимально щільно прилягає до стін внутрішнього приміщення, а отримати чудові показники теплообміну в цьому випадку досить важко, вся конструкція мансардного даху повинна мати чудову теплоізоляцію, вентиляцію та правильно зведену кроквяну конструкцію з використанням деревини, обробленої засобами вогнебіозахисту.

  В данному випадку, з верху в низ, розглянемо класичний варіант мансардного даху під черепицею. 

  1. Черепиця
  2. Обришітка
  3. Контробришітка
  4. Гідро ізоляція
  5. Крокви
  6. Між кроквами базальтова теплоїзоляція
  7. Рейка
  8. Між рейками перехресний шар теплоізоляції
  9. Паро ізоляція
  10. Гіпсокартон 

  Різноманітність готових проектів даху мансарди дуже широка. Вони можуть бути з вікнами і без, заокругленої форми або строго прямі, з одним скатом або декількома. Але який би не був дах мансарди, її зведення вимагатиме знань та вмінь майстра будівельної справи.

  Займаємось монтажем покрівлі в наступних населених пунктах Закарпаття

  МОНТАЖ ДАХУ ПІД КЛЮЧ - МОНТАЖНІ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ

  УЖГОРОД

  БЕРЕГОВО

  ВОЛОВЕЦЬ

  ВИНОГРАДІВ

  РАХІВ

  МІЖГІР’Я

  СВАЛЯВА

  ПЕРЕЧИН

  ВЕЛИКИЙ БЕРЕЗНИЙ

  ІРШАВА

  ТЯЧІВ

  ХУСТ

  МУКАЧЕВО

  ЧОП

  монтаж даху - вартість робіт

  Вартість будівництва даху залежить, в основному, від трьох факторів:

  • житловий або нежитловий підпокрівельний простір (житлова мансарда обійдеться дещо дорожче за нежитлове горище);
  • ступінь складності покрівельної конструкції (впливає на вартість монтажних робіт і кількість матеріалу, що витрачається);
  • від вибору застосовуваних покрівельних матеріалів.

  Вартість монтажу даху при замовленні послуг у повному обсязі (кроквяна конструкція, утеплення, ізоляція, покрівельне покриття, водостоки) буде значно нижчою ніж у випадку розрізненого надання послуг. Всі матеріали надаються замовнику за оптовими цінами.  Крім того, передбачена гнучка система знижок та можливість поетапної оплати.

  Остаточний вибір залежить тільки від Вас, наші фахівці можуть порадити, підказати і допомогти в тому, щоб Ваші мрії стали реальністю.

  ПОКРІВЕЛЬНІ РОБОТИ

  • Укладання шиферу
  • Укладання бітумної черепиці
  • Укладання металочерепиці
  • Укладання ЦПЧ (цементно піщаної черепиці)
  • Укладання керамічної черепиці
  • Укладання композитної черепиці
  • Монтаж фальцевої покрівлі
  • Обшивка фронтонів сайдингом та профнастилом
  • Установка коника снігоупорів
  • Установка флюгера, ковпака на димохід
  • Облаштування короба на димохід
  • Установка елементів огорожі на покрівлю
  • Монтаж громовідводу
  • Монтаж антен і щогл
  • Облаштування покрівель з наплавлення руберойду
  • Монтаж ОСБ плити
  • Укладання паро бар’єра
  • Укладання гідро бар’єру
  • Облаштування кроквяної конструкції
  • Монтаж обрешітки даху
  • Монтаж контр обрешітки
  • Обробка антисептиком
  • Підшивка звисів даху
  • Монтаж лобової планки
  • Монтаж зливової системи
  • Укладання підкладкового килима під бітумну черепицю  
  • Гідроізоляція покрівлі
  • Облаштування гео-Текстилю по площині
  • Облаштування гео-Текстилю по примиканню
  • Монтаж капельника
  • Монтаж планок закінчення
  • Гідроізоляція планок закінчення
  • Облаштування ПВХ мембрани
  • Облаштування ПВХ мембрани по примиканнях
  • Гідроізоляція вен вентканалів
  • Облаштування водостічної воронки  
  • Облаштування карнизних закінчень
  • Монтаж маурлэта
  • Підшивка звисів даху дошкою
  • Фарбування дошки
  • Монтаж утеплювача даху
  • Утеплення фронтонів і стін
  • Утеплення звісів і мауерлатів
  • Монтаж мансардного вікна

  Особливість встановлення даху на зруб із рубаними фронтонами

  То в чому ж ця особливість? Справа в тому, що в процесі експлуатації дерев’яний будинок змінює свої лінійні розміри, тому що дерево «сідає», тобто, кажучи по простому, усихає. Найактивніше будинок сохне в перші роки після заселення та початку опалення. Тому важливо, щоб дах, на будинку з рубаними з колод фронтонами, міг рухатись слідом за усиханням колод, і при цьому не утворювалося тріщин, зламів та інших пошкоджень даху.

  Накриваючи зруб дахом, не можна з’єднувати крокви, прогони та фронтони у єдину жорстку люстру. У процесі природньої усадки стіни верхня частина даху опускається разом з коньком, зменшуючи кут між мауерлатом і кроквами. Це падіння геометрії даху, загрожує обривом ригеля або появою щілин. Тому створювана нами кроквяна система отримала плаваюче з’єднання  по мауерлату і абсолютно незалежна від фронтонів.

  Можливі помилки при дахових монтажних роботах

  Перед тим, як збудувати дах будинку, слід врахувати такі нюанси:

  • Перш ніж приступити до будівництва даху, необхідно переконатися в тому, що стіни будинку не мають перепадів висот. Якщо така вада була виявлена, потрібно постаратися її усунути.
  • Важливо правильно визначити розміри прольотів перекриття, якщо будівля має досить велику ширину, необхідно вибирати кроквяну ногу максимального перерізу;
  • Щоб запобігти прогину будівельних ніг при використанні крокв невеликого перерізу, ферма обов’язково повинна облаштовуватися додатковими опорними стійками та іншими елементами;
  • При розрахунку покрівлі слід враховувати вітрові та снігові навантаження;
  • Від типу покрівельного покриття залежить щільність решетування (розріджена, суцільна).

  Висновок

  Незалежно від типу будівлі будь-який дах – це складна конструкція, кожен елемент якої виконує найважливішу функцію, покладену на нього, тому порушення технології проведення покрівельних робіт може спричинити найсерйозніші наслідки. Щоб уникнути подібних ситуацій, весь цикл з будівництва даху варто довірити кваліфікованим фахівцям.

  Грамотно зроблений дах це гарантія теплого та сухого будинку. Тому важливо неухильно дотримуватися всіх етапів технології зведення кроквяної системи та укладання покрівельного пирога, так як саме дах захищає все “нажите непосильною працею” майно, яке зберігається в будинку.

  Якщо Ви довірите монтаж даху  нашій компанії, Ви завжди можете бути впевнені у чудовому результаті, оскільки всі елементи будівництва даху для Вашого будинку відображаються у договорі, і Ви можете контролювати хід будівництва на будь-якому етапі. При цьому ми жорстко дотримуємось часових рамок проведення робіт, і Ви не отримаєте “сюрпризів” у вигляді затягнутого будівництва.

  Завдяки даху будинок набуває своєї неповторності та унікальності!

  ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

  Проект будинка :  ВЕЛЬМИР

  Проект будинка :  ВЕСЛАВ

  Проект будинка : ВСЕГРАД

  ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

  Якщо Ви зацікавились будівництвом дерев’яного будинку, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

  photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

  “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

  ми будуємо

  ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

  Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

  БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

  Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

  БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

  Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

  БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

  Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

  МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

  Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

  A-FRAME HOUSE

  A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

  САУНИ

  Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

  ЛАЗНІ

  Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

  ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

  Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.

  image_спеціаліст з екологічного будівництва

  Микола

  Спеціаліст з еко будівництва

  FAQ
  FAQ 35%
  Онлайн консультація
  Онлайн консультація 65%

  Ознайомтеся з відповідями на запитання, щодо будівництва, які нам частенько задають. Якщо Ви все таки не отримали відповіді на ваше запитання, звертайтесь, спробую бути корисним.