КРАЩИЙ ВИБІР ДЛЯ УСВІДОМЛЕНОГО ЖИТТЯ
МОНТАЖ СТІН ДЕРЕВ'ЯНИХ БУДИНКІВ
Заготівля добірного лісу в Карпатах
Якість перевірена роками
Конкурентні ціни
- Будівельна компанія "КОЛЕО"
Особливості зведення стін з брусу чи колоди
Після того, як фундамент і цоколь набрали необхідну міцність, приступають до зведення стін.
Гідроізоляція фундаменту руберойдом або склоізолом. Матеріал укладають у два шари без усунення і перекосів так, щоб він виступав за край фундаменту на 3-5 см.
Укладання першого шару. Дерев’яні опорні балки укладають у два ряди посередині фундаменту, перевіряють геометрію конструкції за допомогою нівеліру та горизонтальних зв’язків.
Опорні балки фіксують за допомогою арматурних стержнів та ретельно обробляють бітумною мастикою.
Наступний етап – укладання заставних напівколод. Вони мають рівну основу, яка щільно прилягає до опорних балок. Така конструкція є найбільш стійкою та прослужить не один десяток років.
Інші колоди розкладають за певною схемою. Бруси укладаються по паралельних стінах у пази, перекриваючи раніше покладені колоди.
Для фіксації укладених колод рекомендується використовувати не цвяхи, а спеціальні кілки з дерева – нагелі. З їх допомогою пов’язують відразу дві або три колоди.
Зроблені з дерева стіни являють собою з’єднання окремих вінців в загальну конструкцію. При рядному монтажі виконують комплекс робіт, що включає кутову врубку з припасуванням і міжвінцеве утеплення.
Для укладання утеплювача в кожному брусі чи колоді виконується поздовжній паз. Як утеплювач при складанні стін використовують льон або костру конопель у вигляді стрічок або шнурів.

Товщина стіни дерев'яного будинку
Оптимальна товщина стін дерев’яного будинку, побудованого з бруса або колоди, – це величина, при якій досягається сприятливий температурний режим у приміщеннях, забезпечується економічність будівництва та довготривалість експлуатації будівлі. З метою визначення потрібної величини перед проектуванням будівлі насамперед проводиться теплотехнічний розрахунок. При розрахунку враховуються кліматичні умови, а також характеристики матеріалу, опалювальної системи та споруди загалом.

Визначення оптимальної товщини дерев'яної стіни
У ході проектування розглядаються такі фактори:
- діючі навантаження;
- теплотехнічні характеристики конструкцій;
- додаткові вимоги щодо пожежної, санітарної безпеки, економічної доцільності та ін.
На першому етапі визначаються навантаження, які випробовуватимуть конструкції від власної ваги, снігу, вітру, людей що знаходяться в будівлі, меблів та обладнання. Стандартні розрахунки показують, що для будівництва дерев’яного житлового будинку висотою до 2 поверхів достатньо перерізу бруса 160-180 мм. Такий показник гарантує необхідну несучу здатність конструкцій, забезпечуючи їх стійкість без деформацій.
Наступний етап – теплотехнічний розрахунок. Визначається необхідний опір теплопередачі стін. Розрахунок ведеться з урахуванням температурних порогів та відносної вологості зовнішнього повітря, а також точки утворення роси, сонячної радіації та інших даних.
Якщо в дерев’яному будинку товщина будь-якої стіни із бруса чи колоди недостатня, то необхідний теплозахист не буде забезпечений. З іншого боку, надто потужні огороджувальні конструкції підвищують витрату матеріалу і частку трудовитрат, що веде до невиправданого подорожчання будівельних робіт.

Як розраховується необхідна товщина стін із бруса чи колоди
Теплопередача в огороджувальних дерев’яних конструкціях відбувається нерівномірно – швидкість хвиль в 3 рази вище вздовж волокон, ніж упоперек, тому для розрахунків приймається коефіцієнт теплопровідності при поперечному розташуванні волокон. На теплопровідну здатність також впливає порода дерева і щільність деревини – складає для:
- сосни – 0,15 Вт / (м ° С);
- ялини – 0,11 Вт/ (м ° С);
- модрини – 0,13 Вт / (м ° С).
Про добрі теплоізоляційні властивості дерева свідчить очевидна фізична величина: коефіцієнт теплопровідності будь-якої деревини в 18 разів менший, ніж у залізобетоні.
Товщина одношарових дерев’яних стін визначається за формулою δ=Rтр*λ, де Rтр – необхідний опір теплопередачі, λ – коефіцієнт теплопровідності. Якщо є шари спеціального утеплювача та/або оздоблення, то враховується їхній внесок у загальний опір теплопередачі. Потрібно з Rтр відняти значення Ri=δi/λi кожного шару матеріалу і за отриманою величиною розрахувати переріз дерев’яних конструкцій.

Товщина стін дерев'яного будинку для зимового проживання
При будівництві будинку, який використовуватимуть для цілорічного проживання, зазвичай враховуються два критерії: міцність та комфортабельність. Обидві вимоги успішно закриває профільований брус перетином 160-300 мм. З оциліндрованою колодою ситуація складніша. Варіанти товщини колоди. Якщо в регіоні температура взимку досягає -30℃, то діаметр колоди, що вибирається для будівництва, повинен становити 240-260 мм. При зимових холодах, що досягають -40℃, діаметр, що рекомендується, — 280-320 мм.

Товщина стін дерев'яного будинку для сезонного проживання
І ще одне популярне питання: із бруса якої товщини будувати літній будинок? При будівництві дачних котеджів або невеликих будиночків для літнього відпочинку достатньо, щоб стіни витримували заплановані навантаження і зберігали стійкість.
Якщо планується всього один поверх, то товщина бруса для будинку може становити 160-200 мм, а діаметр оциліндрованої колоди – 140-240 мм. Для будови у два поверхи вибирають брус перетином 200-300 мм або колоду 220-300 мм у діаметрі.
Консультація фахівця
Будуємо дерев’яні будинки на любий смак по типовим та індивідуальним проектам
Екскурсія на будівельний майданчик
Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З БРУСУ”
Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.
Замовити розрахунок вартості будівництва
ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ
ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

“КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА
ми будуємо
ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ
Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.
БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ
Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.
БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА
Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю
БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ
Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду
МОДУЛЬНІ БУДИНКИ
Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час
A-FRAME HOUSE
A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок
САУНИ
Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.
ЛАЗНІ
Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.
ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ
Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.
ЦІКАВО ЗНАТИ
Ознайомтеся з відповідями на запитання, щодо будівництва, які нам частенько задають. Якщо Ви все таки не отримали відповіді на ваше запитання, звертайтесь, спробую бути корисним.