Відстані між спорудами, будинками та червоними лініями.
При явному ігноруванні правил, у яких прописано відстань між будинками чи спорудами різного характеру, на порушників очікують серйозні адміністративні штрафи.
Власник приватної території може втратити частину свого майна та коштів, адже державні органи мають право вимагати знесення будівлі при її неправильному розташуванні.
Перед тим як вибрати земельну ділянку, для будівництва приватногодерев’яного будинку та господарських споруд, вивчіть питання дозволених ДБН (державними будівельними нормами) мінімальних відстаней між будинками та спорудами. Адже вам потрібно розуміти, чи реально здійснити мрію про будівництво обраного вами проекту будинку та інших господарських споруд на цій земельній ділянці без порушення законодавства. Державні стандарти нормують віддаленість від:
Відстань від сусідньої межі для нової забудови становить – 3 м. При будівництві будинку в кварталах із сформованою забудовою для догляду за будинками і здійснення поточного ремонту відстань до межі суміжної земельної ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни будинку слід приймати не менше ніж 1,0 м.
Окремі органи містобудування та архітектури частенько змушують відступати не менше ніж на 4 м від меж земельної ділянки, якщо сусідня земельна ділянка не забудована.
Відстань від червоних ліній магістральних та житлових вулиць
Особистий дерев’яний будинок вимагається розміщувати на земельній ділянці з відступом від червоних ліній магістральних вулиць – 6 м, житлових – 3 м. В цій нормі не говориться про господарські споруди та будівлі.
В умовах реконструкції допускається зменшувати відступи від червоних ліній до будинків і споруд з урахуванням існуючої забудови.
Гаражі слід розташовувати по лінії забудови, або в глибині земельної ділянки.
Тимчасові споруди для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності допускається розташовувати на земельних ділянках по червоних лініях.
Протипожежний розрив від вашого дерев’яного будинку до житлових, садових, дачних будинків (та господарських будівель) розміщених на сусідніх земельних ділянках має бути від 10 до 15 м.
Протипожежний розрив від вашого дерев’яного будинку до лісових ділянок повинен бути 20 м, 50 м, 100 м – відповідно до дерев листяного, мішаного і хвойного лісу. У містах та селищах протипожежна відстань від меж присадибних ділянок до лісових ділянок може бути зменшена, але повинна складати не менше ніж 15 м.
У деяких випадках розрив збільшують на 20%. Нормативи наполягають на подібному для двоповерхових каркасних та щитових будинків зі ступенем вогнестійкості V, а також тих будівель, в яких покрівля виконана з горючих матеріалів.
Протипожежні відстані можуть не застосовуватись між житловими і господарськими будинками у межах однієї присадибної ділянки. В межах земельної ділянки господар на свій розсуд самостійно вирішує на якій відстані від будинку розміщувати інші будівлі та споруди. При цьому потрібно пам’ятати про те, що протипожежні відстані встановлені з метою запобігання пожеж, саме тому радимо притримуватись їх під час планування забудови.
Відстань від межі сусідської земельної ділянки до стовбурів дерев, має бути не менше ніж 4-6 м в залежності від величини крони (але не менше ½ діаметру крони дерева), а до кущів 1,0 м.
Відстань від септиків до житлових будинків та літніх кухень має бути не менше 5-10 м І не ближче 20 м від артезіанських свердловин та колодязів.
Відстань від господарських будівель для тварин та птахів до житлових будинків і літніх кухень не ближче 15 м.
Відстань від артезіанських свердловин водопостачання (питних колодязів) до господарських будівель для тварин та птахів не ближче 20 м.
Дистанція від однієї будівлі до іншої, або від будівлі до межі сусідньої ділянки вимірюється від цоколя, якщо якась його частина виступає над поверхнею землі. У разі сильного заглиблення цоколя, всі виміри виконуються від стіни будівлі.
Важливо! Заміри від стін можуть виконуватися тільки, якщо немає надмірно великих (більш ніж 100 см) частин будівлі, що виступають. Наприклад, при навісі даху 1м, слід заміряти дистанцію не від стіни будинку, а від вертикальної проекції навісу.
Насамперед потрібно чітко позначити межі ділянки та забудови земельної ділянки. Для цього потрібно переглянути документи на земельну ділянку, де обов’язково має бути кадастровий номер ділянки та план ділянки. Запросити геодезиста та винести кадастрові межі земельної ділянки внатурі. При цьому не беремо до уваги існуючі огорожі, керуємся суто кадастровими даними.
Разом із фахівцями нашої компанії (архітектором, менеджером відділу продажів та інженером технічного нагляду) погодити «Схему планувальної організації земельної ділянки». Наступний крок розроблення «Генерального плану».
Тим, хто будує свій заміський дерев’яний еко будинок, дачу дуже важливо знати будівельні норми. Це дає гарантію, що ви, після завершення будівництва уникнете всяких негативних наслідків.
Отже, норми під час будівництва індивідуального житлового будинку регулюються ДБН Б.2.2-12:2019. У цьому документі чітко прописано, скільки метрів має бути між приватними будинками, та зазначено норми протипожежної безпеки під час будівництва. У цій статті ми постаралися відобразити основні правила.
Знати норми будівництва приватного дерев’яного будинку та віддаленості від сусідів потрібно ще на стадії планування свого житла та не нехтувати ними. Адже від цього залежить не лише комфорт, а й безпека, причому не лише ваша, а й усіх сусідів.
Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”
Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до: