fbpx

PASSIVE HOUSE! 

ЩО ТАКЕ ЕКО БУДИНОК І НАВІЩО ВІН ПОТРІБНИЙ?

image_eco-house_еко будинок_1_KOLEO

Сьогодні все більше замовників під час будівництва власного будинку віддають перевагу екологічним матеріалам.

Як побудувати еко-будинок, використовуючи безпечні матеріали та енергозберігаючі технології, розповідаємо у матеріалі. 

image_eco-house_еко будинок_KOLEO

Більшість сучасних людей, як показують дослідження європейських та американських вчених, 90% свого часу проводять у приміщенні.  І щонайменше половину цього часу під дахом свого будинку. Але це ще не означає, що вони знаходяться у безпеці.

Майже кожен сучасний будинок здатний захистити людину від впливу стихій природи, але не кожен дім захищає нас від впливу небезпечних для організму речовин. Далеко не кожна оселя може благодійно впливати на здоров’я і захищати від забруднень.

image_eco-house_10_KOLEO

Еко будинок

Давайте спробуємо розібратися в поняттях і визначити, що означає термін «еко будинок»?

Сьогодні так називаються будівлі, побудовані із застосуванням лише екологічно чистих матеріалів, з використанням найсучасніших технологій енергозбереження та природозбереження. У понятті «еко будинок» приставка «еко» одночасно говорить і про екологічність, і економічність.

Проблема енергозбереження та екології – одна з найактуальніших для сучасного суспільства. У зв’язку з цим підвищується попит на еко-будинки, які завдають мінімальної шкоди екології та здатні захистити саму людину від шкідливого впливу навколишнього середовища.

Для того щоб жити в еко будинку, не обов’язково жити в лісі або підземеллі. Екологічний дерев’яний будинок можна побудувати і в межах міста. Оточивши себе тим, що сприятливо впливає на екологію, можна вже сьогодні стати прикладом для інших, і самому при цьому залишитись творчим жителем планети.

Деякі люди думають, що подібні споруди існують лише як данина сучасній моді, адже екологічність у тренді. Проте експерти впевнені, що майбутнє саме за еко-будинками. Вже сьогодні у багатьох європейських країнах діють державні програми підтримки проектування та будівництва будівель із екологічно чистих матеріалів, які використовують альтернативні джерела енергії.

ЕКО БУДИНКОК - ОСНОВНІ ОСОБЛИВОСТІ

image_eco-house_еко дім_KOLEO

Щоб визначити, які будинки є екологічними, розберемо їх важливі особливості.

ОСОБЛИВОСТІ БУДІВНИЦТВА

Найважливіші особливості будівництва еко будинків визначаються на етапах проектування. Найчастіше фахівці створюють проекти, що відповідають таким вимогам:

  • Безпечні матеріали. При будівництві еко-домів використовуються матеріали, які можуть бути перероблені, тому не зашкодять навколишньому світу.
  • Природне оточення. При плануванні інженери грамотно вписують будову в навколишній ландшафт. Вони враховують всі особливості місцевості: сторони світла, розташування вікон, троянду вітрів, середньорічний обсяг опадів, температуру та багато іншого. Це дозволяє підібрати оптимальні архітектурні та інженерні рішення.
  • Енергоефективність. Одна з найважливіших рис еко будинка. Енергоефективність досягається за рахунок використання правильних будівельних матеріалів, а також сучасних інженерних систем та енергозберігаючого обладнання.
  • Зниження небезпеки інженерних систем. Комунікації будинку плануються і будуються таким чином, щоб вони не могли зашкодити мешканцям та навколишньому середовищу.
  • Використання безкоштовних джерел енергії. Сучасне обладнання дозволяє використовувати як джерело опалення та енергопостачання сонячну енергію, повітряну енергію, властивості ґрунту, води тощо.
image_eco-house_8_KOLEO

ОСОБЛИВОСТІ МАТЕРІАЛІВ

Еко будинок – будова, у створенні якої використовуються переважно натуральні матеріали. А також новаторські технології, що дозволяють досягати максимального енергозбереження та комфорту. Завдаючи при цьому мінімальну шкоду навколишньому середовищу.

У Європі, звідки прийшла мода на еко будинки, їх називають пасивними «passive house», українською мовою вживається термін «еко будинок».

Щоб визначити, який будинок найбільш екологічний, потрібно розібратися в матеріалах, що використовуються для будівництва, з приставкою «еко».

В даний час для зведення еко-домів використовується:

  • Деревина. Традиційний будівельний матеріал для приватних будинків, який є абсолютно екологічним і має прекрасні теплоізоляційні характеристики. Найпопулярнішими матеріалами є брус та колода. Вони дозволяють зводити еко будинки, зруби та лазні. Для міжвінцевого утеплення можуть використовуватися такі екологічні матеріали, як льон або мох.
  • Саман. Будматеріал на основі необпаленої глини із природним наповнювачем (переважно солома, тирса). Саманні блоки дозволяють будувати теплі та міцні споруди, в яких влітку зберігається прохолода, а взимку тепло.
  • Солома. Солом’яні блоки досить міцні та надійні, також можуть використовуватися як утеплювач у каркасному будівництві, вони мають кращі характеристики, ніж мінеральна вата.
  • Цегла та камінь. Відмінні будівельні матеріали, які активно використовують у будівництві. Однак для еко будинків вони підходять не надто добре через високу теплопровідність, а тому вимагають ретельного утеплення та використання потужних систем теплопостачання.
  • Коли виникає питання, чим екологічно обшити дах будинку, переважно вибирають керамічну черепицю, очерет або гонт.
image_eco-house_3_KOLEO

ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Експлуатаційні особливості еко оселі повинні відповідати наступним принципам:

  • автономні інженерні системи;
  • простий, енергоефективний дизайн;
  • екологічно чисті матеріали;
  • незалежні системи опалення та кондиціювання повітря;
  • обов’язкове використання альтернативних джерел енергії;
  • проектування з урахуванням принципів максимального енергозбереження, наприклад, відсутність вікон у будинку на північній стороні.
image_eco-house_4_KOLEO

ПЛЮСИ ЕКО БУДИНКА

А тепер поговоримо про плюси та мінуси еко домів. Звичайно, у будь-якої будови є як переваги, так і недоліки. Спочатку розглянемо переваги:

  • Головна перевага еко будинка – мінімальний або нульовий вплив на екологію зовні та сприятливий клімат усередині.
  • Економічна експлуатація. При проживанні у такому будинку власники зможуть значно економити на оплаті електропостачання та опалення. Використання енергоефективних матеріалів та автономних інженерних систем знижує витрати до мінімуму (іноді до нуля).
  • Найбільш комфортабельний мікроклімат. В екобудинках обов’язково передбачається керована система примусової циркуляції повітря, завдяки чому у приміщеннях завжди буде свіже повітря без втрати тепла.
  • Безпека. В еко оселі мешканці повністю захищені від будь-яких шкідливих впливів будівельних чи облицювальних матеріалів. Кожна кімната абсолютно чиста і в ній чудово зможуть почуватися як дорослі, так і діти.
  • Максимальна автономність. Мешканці не залежатимуть від зовнішніх інженерних систем. У них не пропаде опалення, електропостачання або вода через перебої з постачанням.
image_eco-house_7_KOLEO

НЕДОЛІКИ ЕКОЛОГІЧНИХ БУДИНКІВ

Мінуси у екобудинків теж є. Головний – висока вартість. На проектування, будівництво будівлі, та автономних інженерних систем доведеться витратити чимало коштів.

Вважається, що таке житло незабаром буде стандартом для європейського будівництва, а отже, цей напрямок стає головною темою найближчого майбутнього.

Екологічні будматеріали для дому та енергозберігаючі технології обходяться недешево, але витрачені кошти можна вважати вигідним рішенням, оскільки інвестиції у будівництво покриватимуться низькими експлуатаційними витратами.

Другий недолік – можливі помилки та недоліки, яких фахівці можуть допустити на етапах будівництва через брак досвіду та професійних знань. На щастя, якщо звернутися по допомогу до професіоналів із потрібним досвідом, з цим недоліком можна зовсім не зустрітися.

Незважаючи на значну ціну будівництва, екодім все одно залишається економічними, оскільки витрачені кошти окупаються протягом 5-9 років експлуатації.

image_eco-house_6_KOLEO

ЕКОДІМ І ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Енергоефективність – один із основних принципів екологічного будинку. Звичайно, для цього потрібно використовувати найсучасніші технології, матеріали та архітектурні рішення.

Справжній еко будинок здатний забезпечувати мешканців усім необхідним – генерувати електроенергію, обігрівати кімнати в холодну пору року і т.д. Більш того, електрика, що отримується, наприклад, від сонячної інсоляції, повинна ще й накопичуватися на випадок похмурих днів.

Енергоефективність екобудинка – одна з головних його переваг. Після життя в такій автономній «розумній» будівлі вже не захочеться переселятися у звичайний котедж чи квартиру.

ЩО ТАКЕ БІОНІКА?

Коли намагаєшся розібратися, що означають поняття «еко будинок» та «зелений будинок», обов’язково стикаєшся з терміном «біоніка». Це наука на стику техніки та біології, що вирішує інженерні завдання за допомогою аналізу структури та життєдіяльності організмів.

Якщо говорити про архітектурну біоніку, то це галузь біонічної науки, яка вирішує завдання возз’єднання архітектурних об’єктів з навколишньою природою. Простіше кажучи, вона передбачає запозичення біонічних принципів з навколишнього світу і живих організмів для будівництва.

При цьому біоніка не лише копіює форми з природи і робить будинки продовженням навколишнього світу, вона передбачає використання принципів економії матеріалів, екологічності та економії енергії, що є дуже близьким до поняття екобудинка.

ЧИ МОЖНА ПОБУДУВАТИ В УКРАЇНІ ЕКО БУДИНОК

Залишається відповісти на останнє запитання: чи можна побудувати екодім в Україні сьогодні?

Спочатку хочеться сказати, що це практично неможливо через кліматичні особливості. Зробити будинок який не потребує якісного опалення десь на узбережжі Середземного моря в Греції набагато простіше, ніж під Дніпром або в Київській та Харківській областях.

Однак не все так плачевно. Сучасні технології дозволяють створити будинок, який відповідатиме всім вимогам та принципам еко будинка на всіх територіях України. Головне — звернутися по допомогу до людей, які знають, що і як робити, а не просто копіюють західні рішення, які можуть і не працювати.

Компанія КОЛЕО займається проектуванням та будівництвом будинків. Ознайомитись з типовими проектами ви можете у каталозі на сайті. Перейти до каталогу..

Консультація та вибір проекта

Будуємо котеджі на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

Екскурсія на будівельний майданчик

Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”

Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.

Замовити розрахунок вартості будівництва


    ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

    Проект будинка :  АСКОЛЬД

    Проект будинка :  СТЕФАНІЯ

    Проект будинка : БАЖАНА

    ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

    Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

    photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

    ЕКСПОРТ БУДИНКІВ

    Проект будинка :  ОУШЕН

    Проект будинка :  ВАРДА

    Проект будинка : БАРРІ

    “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

    Також ми будуємо

    ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

    Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

    БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

    Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

    БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

    Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

    БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

    Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

    МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

    Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

    A-FRAME HOUSE

    A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

    САУНИ

    Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

    ЛАЗНІ

    Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

    ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

    Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.