Завжди хочеться, щоб при будівництві власного будинку все робилося ідеально і правильно.
Проте в силу життєвих обставин, не кожна людина має професійні знання та навички у сфері будівництва. Це робить його помилки, при самостійному будівництві будинку просто неминучими.
Вкрай неприємним є і те, що людина, при цьому знецінює свою колишню працю. Оскільки будь-яка помилка при будівництві будинку, тягне за собою неминучі витрати на її виправлення, що завжди вимірюються тисячами гривень.
Тобто його сили, знання та старання спочатку були оплачені, а потім у нього ці гроші вкрала, без найменшої можливості повернення, будівельна помилка.
Будівництво будинку – складний та трудомісткий процес. Він забирає багато часу, сил і фінансів, але власний будинок того вартий!
Щоб не хапатися за голову, виявивши той чи інший неприємний момент під час процесу будівництва, доручіть цю справу фахівцям! У цій статті ми розповімо вам про ряд топових помилок під час будівництва дерев’яного будинку.
Настав довгоочікуваний момент початку втілення мрії про власний еко будинок. Ви дуже багато зробили для цього: багато працювали, економили на своєму відпочинку, комфорті, іноді, на жаль, це стосувалося здоров’я. Тепер саме час відтворити в пам’яті весь той величезний шлях, що Ви проробили. Щоб сьогодні з натхненням розпочати втілення мрії.
Перед тим, як зважитися на придбання земельної ділянки, вам слід якомога детальніше вивчити всі тонкощі цього питання. Наважуючись на покупку земельної ділянки, ви повинні бути впевнені, що там є все, що вам потрібно: наявність/відсутність комунікацій, близьке/дальнє розташування від дороги, відсутність поблизу заводів та підприємств, які можуть забруднювати повітря, розташування водойми і т.д.
Звернути увагу також варто на рельєф місцевості. Він не повинен бути складним: жодних крутих схилів чи провалів. Ми радимо вам не будувати будинок на ділянці з високим рівнем ґрунтових вод.
Перед тим як купувати ділянку з мальовничим видом на пагорбах, варто розуміти те, що така ділянка дуже незручна для будівництва, що принесе додаткові витрати.
Отже, підіб’ємо підсумок. То на що нам потрібно звернути свою увагу при покупці ділянки під будівництво:
Перед тим, як зайнятися встановленням опалубки для фундаменту, необхідно обов’язково провести геологічні дослідження. Інакше це може коштувати вам дуже багато : у сотні разів більше, ніж запрошення на ділянку спеціалістів геологів.
Вони дадуть оцінку сумісності природних особливостей землі на вашій ділянці та проекту самого будинку, що дозволить одразу уникнути низку проблем.
Ви будете розуміти, на якому рівні розташовані підземні води, яка щільність землі та багато іншого. Все це дозволить вам зробити правильні висновки, а це збереже вам сили, час та нерви. З таким геологічним висновком архітектор зробить свою роботу максимально точно і правильно, і в результаті ви отримаєте проект на справді надійного будинку, який не підведе вас і порадує багато десятків років.
Як не дивно, але, виходячи з практики, найдорожчою помилкою, що призводить до найбільших витрат на її виправлення, є відсутність вивіреного з архітектурного, інженерного та економічного погляду проекту майбутнього будинку.
Оскільки саме при професійному проектуванні робиться техніко-економічне обґрунтування кожного елемента будинку. Задаються такі конструктивні параметри будинку, які найкраще задовольняють комплекс вимог:
надійності конструкцій,
безпеки для здоров’я,
пожежної безпеки,
комфорту проживання,
економічності будівництва та експлуатації.
Потрібно гранично точно, у кресленнях, втілити усі Ваші уявлення про будинок своєї мрії. Ви повинні взяти до уваги Ваш спосіб життя та звички. Як багато часу Ви хочете проводити у ньому? Що в ньому потрібно зробити для забезпечення безпеки дітей? Чи варто подумати про Ваші потреби при досягненні пенсійного віку? Подумайте про майбутнє, довгострокову перспективу, щоб побачити, де Ви будете і що Вам потрібно від Вашої оселі.
Ретельне проектування всіх найважливіших елементів будинку, з урахуванням усіх експлуатаційних навантажень, дозволяє зробити їх конструкції не тільки надійними, а й оптимізує витрати на їх будівництво. Наприклад, Ви впевнені, що обов’язково потрібно монтувати систему «тепла підлога» на 1-му поверсі? Чи може спроектувати її конструкцію такою, щоб вона ніколи не була холодною і без підігріву? При цьому ще й заощадивши гроші на щосезонній витраті газу?
Доскональне та ретельне проектування будинку – це найважливіший етап у його будівництві, який гарантовано убереже Вас від колосальних витрат на переробку того, що має справно служити багато десятиліть, ніколи погано про себе не нагадуючи!
Помилка 4
ПЛАНУВАННЯ ВИТРАТ НА БУДІВНИЦТВО
Ви повинні достеменно знати, скільки готові вкласти фінансів на будівництво будинку. Якщо у вас недостатньо коштів, щоб сплатити за будівництво будинку — краще підкопіть гроші. Інакше ви ризикуєте втратити ті, які вкладете. Згодом будь-яка конструкція руйнуватиметься. Ви маєте це розуміти.
Вкрай важливо реалістично спланувати всі майбутні витрати на будівництво будинку помісячно, відповідно до технологічних циклів будівництва. Це дозволить Вам більш конкретно спланувати свої особисті фінанси та уникнути фатальних ситуацій, коли тимчасова недостатність фінансування не дасть завершити певний цикл робіт. Змушуючи Вас змиритися з тим, що конструкції будинку будуть тривалий час схильні до руйнівного впливу дощів і заморозків.
Ніколи не плануйте витрати за мінімальними цінами, без вивчення конкретних причин утворення цих найнижчих цін. Завжди в плани закладайте щонайменше 10% на непередбачені витрати. Спочатку відберіть пропозиції ринку, що задовольняють необхідним якісним характеристикам (за вимогами проекту), а лише після цього, виберіть із них найвигідніше.
Завчасно вирішувати питання щодо підбору відповідних працівників. Кваліфіковані спеціалісти рідко бувають без роботи. Наприклад, у бригади хороших теслярів вже у лютому розписано графік робіт до вересня.
Своєчасно проводити закупівлю будматеріалів, та економити на логістиці.
Спланувати найближчий рік свого часу. Адже крім будівництва будинку, Вам потрібно займатися своєю професійною діяльністю та приділяти достатньо уваги своїм коханим та близьким людям.
Помилка 6
ПОШУК ПРАЦІВНИКІВ, ГОТОВИХ БУДУВАТИ ЗА НАЙНИЖЧИМИ РОЗЦІНКАМИ
Бажання скоротити витрати на будівництво будинку, безперечно, дуже правильне! Про це треба думати постійно. Однак якщо Вам професійний проектувальник уже зробив якісний проект будинку, обґрунтувавши та передбачивши в ньому абсолютно все, Ви вже забезпечили серйозну економію у будівництві!
Тепер потрібно точно реалізувати цей проект, не давши жодного шансу нікому його зіпсувати. Інакше Ваша копітка праця під час розробки проекту буде просто викинута на звалище історії, разом з величезною кількістю Вашого життєвого часу.
Економія витрат безпосередньо під час будівництва, досягається лише за рахунок детального планування всіх логістичних операцій, скрупульозного підходу до вибору матеріалів, що закуповуються, та залучення кваліфікованих виконавців, які гарантують зробити все в точності за проектом, знають та дотримуються відповідних будівельно-технічних нормативів при виконанні робіт.
Давайте уявимо: Ви – досвідчений та кваліфікований юрист, співробітник юридичної фірми. Ви дуже любите свою роботу і завжди робите її настільки добре, наскільки це можливо в рамках Законодавства України. Вас за це дуже цінує та поважає керівництво. У Вас більше половини клієнтів – постійні, а ще 30% приходить за їхніми рекомендаціями. Ви постійно забезпечені роботою. Ваш середньомісячний заробіток становить близько 50000 гривень. Чи погодитеся Ви на наполегливу пропозицію іншої юридичної компанії перейти до неї на роботу, але із зарплатою в 40000 гривень., тому що їй терміново потрібен зараз юрист? Чесна відповідь на це запитання дасть відповідь і на інше питання, як знайти хороших теслярів, але щоб зробили все з 20% знижкою?
Люди які завжди виконують свою роботу сумлінно, та ставляться до завдань з відповідальністю і повагою, вимагають такого ж ставлення до них з боку інших, і достойної оцінки їхньої праці.
Не варто поспішати на будівельників. Що може на вас чекати при будівництві «на час»:
пошкодження дорогого внутрішнього оздоблення;
разом із фундаментом осядуть і стіни;
порушення структури покрівлі;
низькі термін експлуатації будинку;
додаткові витрати на ремонт та виправлення старих помилок.
Помилка 8
НЕЯКІСНИЙ ФУНДАМЕНТ
Фундамент – основа будинку.
Для забезпечення надійності фундаменту протягом багатьох десятиліть необхідно ще при проектуванні будинку розрахувати дії на нього всіх експлуатаційних навантажень. Потім, відповідно до правил монтажу, зібрати арматурний каркас, зробити заливку бетону, його гідроізоляцію і виконати всі доглядні роботи за ним. При невиконанні хоча б однієї з цих вимог, критерії «надійність і довговічність» не можуть бути застосовані до цього фундаменту.
Помилка 9
НЕВІРНО РОЗРАХОВАНІ СХОДИ
Надзвичайно важливим є проектування та точне виготовлення за проектом сходів, якими легко і зручно ходити. Це можливо, якщо при розрахунках використовуються 3 формули:
“Формула середнього кроку”.
“Формула зручності сходів”, розроблена інститутом психології праці ім. Макса Планка, яка дозволяє визначити ухил, що вимагає найменших витрат сил під час підйому сходами.
“Формула безпеки”. При занадто маленькій ширині проступу існує небезпека зісковзування ноги, при занадто широкому проступі людина, що спускається, може “зависнути” на краю щаблі.
Довіряйте розробку конструкції даху фахівцеві, щоб уникнути появи конденсату, небажаного продування та інших негативних явищ.
Самостійно, без професійних знань та досвіду, практично неможливо розібратися якості монтажу покрівлі. Можливо тільки опосередковано робити висновки, уважно вдивляючись в акуратність стиків її елементів, провівши тестування на протікання, виявивши чи виконане утеплення вентканалів, чи відсутні щілини в стиках матів утеплювача, чи відсутні сліди різу «болгаркою» деталей покрівлі. і т.п..
Помилка 11
НЕВІРНО РОЗВЕДЕНА ЕЛЕКТРИЧНА МЕРЕЖА
Розведення електричної інженерної системи – відповідальна справа!
На етапі проектування обов’язково встановіть, скільки Вам потрібно розеток і де вони повинні бути розташовані з урахуванням меблів. Нестача розеток змусить Вас використовувати трійники та подовжувачі. Перші перевантажуватимуть лінію, другі – і перевантажуватимуть, і плутатимуться під ногами.
Помилка 12
НЕВІРНО РОЗРАХОВАНА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ
Система, досить складна і без професійних знань, важко розраховується. Без розрахункового визначення необхідних потужностей опалювальних приладів, виходячи з прогнозованих тепловтрат, оптимізувати витрати на її монтаж неможливо. Встановити тип системи опалення – однотрубна, двотрубна чи комбінована з гідравлічною стрілкою пріоритету контурів – це завдання проектувальника-теплотехніка. Оскільки саме техніко-економічне обґрунтування конструкції системи дозволить Вам економити і енергоресурси, і витрати на її ремонт та обслуговування.
НЕВІРНО РОЗРАХОВАНО ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Витрата енергоресурсів на опалення – саме той неупереджений суддя, що дає оцінку якості теплоізоляції будинку. Тому вибирати підрядників для будівництва, за критерієм найнижчої вартості помилково, не роблячи детального якісного аналізу будівництва кожного елемента будинку. Виходячи тільки з найменшої ціни зведення 1м2 будинку, Ви гарантовано прирікаєте себе на численні витрати часу, грошей та нервів для усунення помилок та огріхів будівництва. А вони виявляються лише у процесі експлуатації. І в результаті, в більшості випадків, ці сумарні витрати значно перевищують вартість спочатку правильно і якісно зведеного будинку.
Помилка 14
НЕЯКІСНІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ
Здавалося б, дуже банальна помилка. Але, як показала практика, її роблять найчастіше у спробах заощадити. Сумно, що призводить це якраз до протилежного ефекту: витрати на ремонти та виправлення минулих помилок при будівництві будинку коштують господареві набагато дорожче.
Правда в тому, що неякісний будівельний матеріал здатний негативно вплинути на результат будь-якого будівництва і звести нанівець усі ваші попередні старання. Праву кажуть: скупий платить двічі.
ВИСНОВОК
Будемо раді проконсультувати Вас у більш поглибленій формі за будь-яким будівельним елементом або системою, що входить до конструкції приватного будинку. Ми будуємо свою роботу таким чином, щоб Ви, будучи нашими Клієнтами, завжди були задоволені нашими послугами. І насправді щоразу переконувалися в тому, що справді довірилися експертам у галузі приватного домобудівництва.
Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”
Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до: