fbpx
БУДІВНИЦТВО ДЕРЕВ’ЯНИХ БУДИНКІВ З ГАРАНТІЄЮ

ВИДИ ЗАМКІВ З'ЄДНАННЯ ВІНЦІВ ДЕРЕВЯ'НОГО БУДИНКУ

Здійснюємо повний цикл будівництва – від заготівлі та обробки круглого лісу до зведення будинків під ключ

З'єднання та види замків

 

Для круглих колод і для прямокутного бруса практикуються зазначені способи кутових з’єднань:

  • Із залишком – «в обло» та «в чашу»
  • Без залишку – «в лапу» та «в зуб»

Для профільованого та клеєного бруса використовуються ще й такі види з’єднань:

  • Встик – на шпонках або “теплий кут” (на корінному шипі)
  • Т-подібне з’єднання для монтажу внутрішніх стін
  • Поздовжнє з’єднання для зрощення брусів для досягнення необхідної довжини

замки з'єднання для профільованого бруса

з'єднання замків із залишком для профільованого бруса

«В пів дерева» – це замок, який виходить за рахунок вирізування паза прямокутної форми глибиною в половину товщини бруса.

«В курдюк» – це замок, який виходить за рахунок вирізування додаткового шипа у прямокутному пазі попереднього виду замка.

«В охряп» – мається на увазі випилювання виїмок по обидва боки бруса для надійного стикування в замку.

з'єднання замків без залишку, для профільованого бруса

«В стик» – найпростіший і найшвидший варіант. Брус стикується, після чого закріплюється шипованими сталевими пластинами. Рідко коли виходить ідеально підігнати торці бруса, а це призводить до отримання мало герметичних кутів.

«На шпонках» – при цьому використовується клин із твердих порід для міцності кута. Шпонка у пазах запобігає руху стиків. Є кілька видів шпонки: поперечна, поздовжня та коса. Остання найкраща, проте створюється досить складно.

«На корінних шипах» – такий варіант використовується досить часто. В одному з двох брусів, що з’єднуються, випилюють паз, а в іншому — шип під розмір паза. У паз кладеться міжвінцевий утеплювач. Для міцності конструкції бруси чергують пазами та шипами.

«В пів дерева» (пропил в половину ширини бруса) – для такого з’єднання спочатку свердляться отвори під шпонки біля з’єднань кутів, довжини шпонки має вистачити на кілька брусів. Іноді шпонку додають у стики брусів, що збільшує міцність з’єднання.

«Ластівчин хвіст» – мабуть, найміцніший варіант. Спосіб дуже схожий з корінним шипом, тільки шип у цьому випадку має трапецієподібну форму.

Поздовжнє з'єднання профільованого бруса

«Косий замок» – найскладніший спосіб, але й найміцніший.

«Шип на шпонках»  – бруси з пропилами ідентичних пазів на кінцях встановлюються впритул один до одного, а скріплюються за допомогою шпонки з твердих порід дерева, що забивається в паз.

«В пів дерева» – як і з’єднання кутів, але кінці брусів пропилюють на ширину, яка дорівнює половині товщини бруса.

«Поздовжній корінний шип» – з’єднання відбувається аналогічно кріпленню кутів на корінний шип шляхом пророблення паза на одній колоді і шипа на іншій.

«Т-подібне з’єднання» – сухого профільованого бруса можуть використовувати для монтажу внутрішньої стіни, коли брус врубають перпендикулярно до стіни. Це також відбувається у різний спосіб. Іноді за типом «в обло» використовується паз зі вставним шипом або паз з корінним шипом, прямокутної форми або у вигляді популярної форми «ластівчин хвіст», про яку ми вже розповідали вище. Корінний трапецієподібний шип є дуже щільним примиканням і називається «сковороднем». Якщо шип вирізається прямокутної форми, то в народі його звуть «напівковородень».

Потрібна консультація експерта?

Незволікайте!

З'єднання та види замків в дикий зруб та оциліндрованої колоди

спосіб з'єднання вінців оциліндрованої колоди із залишком

«В пів дерева» – формується за рахунок пророблення простого поздовжнього паза напівкруглого перерізу.

«В курдюк» – утворює з’єднання за рахунок вирубаного в нижній колоди шипа, який вставляють у паз верхньої колоди.

«В гребінець» – на дні чаші вирубується гребінець для більшого кутового примикання та герметизації зрубу.

«В охряп» – замки рубаються у верхній та нижній колодах, іноді можуть доповнюватися курдюком (шипом).

«В охлоп» сибірська чаша – у верхній колоди вирубується овальний паз, що прихлопує нижню колоду. Може містити додаткові елементи: гребінь або курдюк, іноді те й інше.

спосіб з'єднання вінців оциліндрованої колоди без залишку

«В лапу» – цей замок дуже нагадує примикання “в охряп”, але проводиться з випиляної торцевої частини колоди. З’єднання «в лапу» може бути прямим, косим («ластівчин хвіст») і косим з присіком (пазом). – цей замок дуже нагадує примикання “в охряп”, але проводиться з випиляної торцевої частини колоди. З’єднання «в лапу» може бути прямим, косим («ластівчин хвіст») і косим з присіком (пазом).

Інші типи з'єднань вінців у зрубі

«З’єднання колод «в гак» – конструктивно складне кутове з’єднання колод підвищеної міцності. Буває двох видів – або вирубується на півтовщини колоди зі своєрідним гаком на кінцях колод, або ще й має на увазі стесування колод з одного боку для збільшення корисної площі всередині будинку.

«Фінський зруб» – дуже схожий на оциліндрований з «місячним пазом», але має дві канавки з боків паза. За рахунок цього досягають більш щільного прилягання вінців та зменшення продування стін. Міжвінцевий ущільнювач повністю ховається в пазу, не виходячи за межі канавок, що підвищує його експлуатаційні властивості.

«Шведський замок » – ексклюзивний варіант, креативний шестигранник колод з чашею трапецієподібної форми. Зробити таку форму дуже важко, тому цей вид зрубів зустрічається дуже рідко.

«Норвезький, скандинавський замок» – виконується з лафета, який проводиться шляхом обтісування соснового ствола з двох сторін. Особливістю скандинавського замку виступає клиноподібний шип у верхньому колоді, що сідає в паз нижнього лафета.

«Канадська чаша» – являє собою той же норвезький замок з клиноподібним шипом, але виконується на круглих колодах з трапецієподібною чашею.

Зруб «в стовп» «в забір» – дуже старовинна технологія рубки, за якою колоди з шипами в торцях викладають між стовпів зі спеціально прорубаними пазами. Ці стовпи вкопують вертикально.

Екскурсія на будівельний майданчик

Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО ВЛАСНОГО ДЕРЕВ’ЯНОГО БУДИНКУ”

Ви на власні очі побачите процеси будівництва будинка із дерева.

Замовити розрахунок вартості будівництва