БУДИНОК НА СХИЛІ: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ.

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО

Еко будинки на схилі, як правило, дуже виразні та архітектурно цікаві. Вони привертають увагу багатьох людей, які замислюються про будівництво будинку та купівлю ділянки.

Видові тераси, панорамні вікна та феєричні види на природу. Захоплює, надихає, але майте на увазі, що такі проекти мають дві сторони медалі. Розбираємось у плюсах та мінусах будинків на схилі.

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО

Здавалося б, рівна ділянка – свідомо зручніший варіант для зведення будинку. Проте деякі замовники віддають перевагу саме таким складним ділянкам, тому що вони надають набагато більше варіантів для оригінальних архітектурних та ландшафних рішень. За звичай на ділянках з нерівним рельєфом в результаті виходять ефектні, стильні та функціональні заміські будинки. Про те, на які особливості необхідно звернути увагу, плануючи будівництво котеджу на схилі, ми поговоримо у цій статті.

ОСОБЛИВОСТІ АРХІТЕКТУРИ БУДИНКУ НА СХИЛІ

На ділянці зі схилом можна звести будинок ступінчастої поверховості це варіант, при якому конструкція будівлі «спускається» схилом у формі сходів. При ступінчастому розташуванні конструкційні елементи будівлі можуть бути розгалуджені відносно один одного по вертикалі, і тоді це буде каскадно-секційна споруда. А можна задіяти в проекті терасне розташування, при якому дах нижнього поверху слугуватиме терасою для верхнього. Такий варіант підійде для крутих схилів.

Можна звести котедж зі змінною поверховістю: елементи даху такої будівлі розташовуються на одному рівні, а кількість поверхів може бути різною. При розташуванні на схилі за типом змінної поверховості кілька різних будівель орієнтуються довгими фасадами по діагоналі або поперек схилу, а дахи виводяться на один рівень. Такий будинок можна розташовувати на будь-яких по крутості схилах.

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО

Чим крутіше схил, тим більше складнощів передбачає будівництво. Але тим цікавішим може бути проект у своєму архітектурному виконанні. Якщо схил рельєфу не перевищує 3%, таку територію вважають рівною та застосовують для будівництва стандартні проекти будинків. Схил до 7 % вважається невеликим і дозволяє зводити типові проекти будинків, застосовуючи додаткову підсипку грунту для отримання рівної поверхні. Схил 8-20% вважається середнім, а вище 20% – крутим. На крутих та середніх схилах зводять будинки ступінчастої чи змінної поверховості, спроектовані під конкретний рельєф. У будинку на ділянці із середнім ухилом часто проектують цокольний поверх.

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ДІЛЯНКИ НА СХИЛІ

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО

Основною перевагою будівництва житлових еко будинків на територіях зі схилом, як уже згадувалося вище, є можливість використовувати найрізноманітніші архітектурні форми і не обмежувати себе у фантазії при проектуванні.

Розміщуючи дерев’яну будівлю на схилі пагорба, можна заощадити на системах відкачування стічних вод – каналізаційні відходи спускатимуть по трубах самопливом. Крім того, косина території дозволяє використовувати спрощену систему дренажу для зведення фундаментів. Осадова волога так само стікатиме вниз по схилу, залишаючи основу будинку сухою.

Ділянки зі складним рельєфом дають широкий простір для любителів садівництва та ландшафтного проектування. На такій території можна висадити набагато більше видів рослин з урахуванням їх потреб у освітленні та волозі, тому що умови у різних зонах ділянки будуть різними. Крім очевидних переваг зведення житлових будинків на схилах, такі території мають свої недоліки.

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО
  • По-перше, швидше за все, ґрунт доведеться додатково зміцнювати, щоб він не сповзав вниз по схилу пагорба. На це можуть знадобитися чималі фінансові вкладення, проте багато залежатиме від особливостей конкретної території.
  • По-друге, плануючи зведення будівлі на схилі, потрібно заздалегідь розуміти, що на підготовчий етап піде чимало часу та ресурсів. Більш складний рельєф вимагатиме більше фінансів на організацію підпірних конструкцій. Зводити фундамент необхідно з урахуванням обов’язкового облаштування якісної гідроізоляції, оскільки частина будівлі знаходиться у землі та в умовах підвищеної вологості.

Чим крутіший схил, тим більшими будуть перепади між поверхами всередині будівлі. Через це можуть виникнути певні складнощі у переміщенні для людей з фізичними особливостями та літніх домочадців.

Плануючи будівництво будинку на схилі, варто також задуматися над тим, який відкриватиметься вигляд з вікон. Кожна ділянка зі схилом має унікальні особливості, які важливо врахувати при виборі розташування будинку.

Потрібна безкоштовна консультація?

Зробіть перший крок до реалізації власного будинка

ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗТАШУВАННЯ СПОРУД

1. ОРІЄНТАЦІЯ ЩОДО СТОРІН СВІТУ ТА ПЛАНУВАННЯ ДІЛЯНКИ

Розташування будинку щодо сторін світла  – важливий момент. Будь-який професійний архітектор зверне на нього увагу, щоб створити максимально продумане та комфортне у майбутньому для життя планування кімнат. Але й самому господареві варто заздалегідь замислитися про рух сонця та про те, де яке приміщення він хотів би розташувати. Наприклад, людей-жайворонків точно порадує ранкове сонце у вікні, а от людей-сов навряд чи. Так само розташування тераси може залежати від того, коли ви віддаєте перевагу для відпочинку на природі – прокинувшись вранці вийти поніжитись на сонечку або зігрітися в західних променях.

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО

2. ПІД'ЇЗД ДО БУДИНКУ ТА СПОРУД

photo проект будинку брус 4будівельна компанія Колео

Уважно варто поставитися до того, які ще ви плануєте створити будівлі на ділянці і звідки до них можна буде підвезти будівельні матеріали, чи не перекриє побудований на пагорбі будинок єдиний шлях логістики.

Продумовується і під’їзд до будинку, наскільки він буде зручний, які можливі відстані від стоянки машин до будинку (адже погодьтеся, коли ви несете великі пакети з магазину, кожен зайвий крок важливий).

В ідеалі на етапі проектування спочатку створити план ділянки, де буде показано розміщення будинку, господарських будівель, доріжок, свердловин, септиків та ін.

3. ПРОВЕДЕННЯ КОМУНІКАЦІЙ

На самому початку проектування та ухвалення рішення, де розташувати будинок, потрібно подумати про інженерні комунікації. Де буде знаходитись свердловина з водою, у нижній або верхній частині ділянки. Де розташовується септик, як зробити водовідведення, щоб не нашкодити схилу, адже до цього вода стікала природним чином, не розмиваючи його. Після будівництва для ливневої води з’являться перешкоди, вода поміняє напрям і потрібно все грамотно продумати, щоб не отримати через рік у себе вимитий грунт. При цьому важливо врахувати, що чим нижче за схилом знаходиться будинок, тим більше води до нього стікає, а це вимагає будівництва перехоплюючого дренажу. Для ділянки на схилі максимально важливе збереження її ґрунтового покриву та рослинності. 

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО

ДОДАТКОВІ РОБОТИ

Необхідність у проведенні додаткових робіт зі зміцнення грунту та облаштування дренажу водовідведення залежить від рівня крутості схилу. Ділянки на схилі з ухилом менше 8% облаштують звичайним чином. Будівництво у місцях з ухилом понад 8 % потребує обов’язкового проведення гідрологічних розвідок. На таких територіях найчастіше використовують різні прийоми у ландшафтному та архітектурному проектуванні: наприклад, зонування, облаштування терас, підпірних стінок, альпійських гірок та водоспадів.

Дренаж запобігає розрідженню грунту, зміцнює цілісність фундаменту, не дозволяє стікаючим поверхневим водам затримуватися на стінах фундаменту. При облаштуванні дренажної системи на території з крутим схилом можна вигідно використовувати особливості рельєфу: у низинній частині схилу створюють водойму або організують скидання води «на рельєф» – це дозволить обійтися без примусового відкачування осадових вод. Дренаж може бути сплановано кільцевим або пристінним типом.

Для облаштування кільцевого дренажу на глибині приблизно 1,5 м прокладають дренажні труби. Вода з дренажної системи може надходити у водойму, скидатися «на рельєф» або накопичуватися у водозбірному резервуарі. Щоб захистити саму територію від заболочування, її можна розділити водозбірним каналом, який прокладають між верхньою частиною ділянки і нижньою. Якщо зводяться підпірні стіни, в них також передбачається облаштування спеціального дренажу. У товщі ґрунту по довжині всієї стіни прокладається дренажна труба.

ЗМІЦНЕННЯ СХИЛІВ

РІЗНОВИДИ ОПОРНИХ СПОРУД:

Якщо схил невеликий, достатньо висадити рослини, які зможуть його зміцнити своєю кореневою системою. При виборі рослин орієнтуються на освітленість схилу, склад ґрунту та кут нахилу ділянки. Для створення газонів на ділянках з крутішим ухилом можна використовувати газонні грати. Використання біоматів для зміцнення схилів також формує сприятливі умови для зростання газонних трав.

Зведення підпірних стін передбачає терасування схилів. Якщо укіс не дуже крутий, то підпірну стінку можна зробити за допомогою кладки із плоских каменів. Можна використовувати конструкції з дерев’яних колод або виконати терасування схилів вербовими кілками. При сильнішому нахилі облаштують фундамент, а потім монтують підпірну стінку з каміння, габіонів або бетонних блоків.

Варіанти зі штучним укріпленням схилів можуть виконувати не лише практичну функцію, а й декоративну. Як армуючий матеріал можна використовувати керамічні або бетонні блоки. Добре справляється з ерозіями та зсувами такий матеріал, як геотекстиль. Також як зміцнюючий матеріал можна використовувати геомати. Їх заповнюють не лише газонними сумішами та іншими рослинами, а й щебенем, каменем, бітумом. Такий матеріал можна використовувати на найкрутіших схилах з кутом до 70 градусів.

Для крутих схилів також використовують геосітку. Вона складається зі скловолокна і поліефірних ниток, за рахунок чого має підвищену жорсткість, міцність і стійкість до деформації.  Іноді для зміцнення схилів застосовують габіони – структури з оцинкованих сіток, усередині яких розташований бут або камінь. За допомогою габіонів зміцнюють складні берегові укоси, тому що це один із найбільш міцних, довговічних та надійних способів.

Для дуже слабких і нестабільних грунтів можна використовувати бетонні укріплення. Бетонний розчин вводять шляхом ін’єкції у ґрунтовий шар. Згодом свердловини для ін’єкцій закриваються. Такий метод неможливо застосувати самостійно без спеціальних інструментів та знання технології.

фото_будинок-на-схилі_будівельна-компанія-КОЛЕО

Зміцнення схилів планується по порядку. Спочатку виконують необхідні розрахунки, обчислюють загальний тиск ґрунту. Потім вибирають потрібний матеріал для зміцнення. Виконують розмітку території та визначають робочу зону. Також важливо заздалегідь вибрати потрібні анкерні кріплення, виходячи з особливостей ґрунту. Після грамотного зміцнення роблять розмітку фундаменту, риють траншеї, встановлюють опалубку і каркас під фундамент, якщо потрібне влаштування бетонної плити (пальовий фундамент зводиться за іншим принципом). Зведення стін будівлі та встановлення перекриття виконуються так само, як при будівництві типових проектів.

ВИСНОВОК

Будівництво будинків на схилі – це захоплюючий процес, який відкриває безліч архітектурних можливостей та дозволяє створити дійсно унікальні житлові простори. Попри всі плюси, такі як захоплюючі види та інтеграція з природним ландшафтом, будинки на схилі мають свої особливості та виклики, зокрема високу вартість, необхідність складних інженерних рішень і ретельне планування земельних робіт.

Компанія “КОЛЕО” готова взяти на себе всі аспекти вашого проекту, незалежно від складності ґрунту та особливостей ділянки. Ми забезпечуємо ретельне дослідження земельної ділянки, розробку індивідуальних проектів, а також високоякісне виконання всіх робіт, зокрема монтаж систем водовідведення, гідроізоляції та підпірних стін. Наша команда професіоналів має досвід у вирішенні найскладніших інженерних завдань, що дозволяє нам гарантувати надійність та довговічність ваших будинків.

Потрібна безкоштовна консультація?

Зробіть перший крок до реалізації власного будинка

Екскурсія на будівельний майданчик

Загляніть за закуліся процесу створення мрії нашого замовника 

Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите, як чудово у нас налагоджений процес будівництва.

Замовити розрахунок вартості будівництва


    ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

    Проект будинка :  СТОУМ

    Проект будинка :  ХОТЕН

    Проект будинка : ЯРОВИД

    ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

    Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

    photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

    ЕКСПОРТ БУДИНКІВ

    Проект будинка :  BARRY

    Проект будинка :  SINEA

    Проект будинка : ORLAND

    “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

    ми будуємо

    ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

    Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

    БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

    Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

    БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

    Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

    БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

    Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

    МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

    Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

    A-FRAME HOUSE

    A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

    САУНИ

    Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

    ЛАЗНІ

    Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

    ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

    Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.