fbpx

Який септик обрати для дерев'яного будинку?

Септик у приватному будинку

Дуже часто під системою локального очищення стічних вод або автономною каналізацією мають на увазі установку септика. 

Септик для будинку може бути лише елементом локальної очисної споруди, забезпечуючи попереднє очищення стічних вод від жорстких нерозчинних забруднень.

Електронезалений ептик без викачування

Сьогодні каналізація в дерев’яному будинку стала обов’язковим показником комфорту, зручності та затишку. Сучасні інженерні рішення пропонують широкий спектр можливостей, від простих вигрібних ям до високотехнологічних септиків. Вигрібна яма є найдешевшим і найпростішим варіантом, але має обмежений обсяг і ризик забруднення. Септики, особливо з доочищенням, забезпечують високий рівень очищення стічних вод і екологічну безпеку, але вимагають більшого вкладення і регулярного обслуговування. Біосептики, з використанням спеціальних бактерій, пропонують ще вищу ефективність очищення та мінімальне втручання, але також потребують інвестицій і догляду.

ЩО ТАКЕ СЕПТИК?

plastukovuj septuk

Септик – це автономна каналізаційна система для заміського будинку або дачі. Конструкційно септик являє собою інженерну систему, в якій рідкі побутові відходи з ванних кімнат, кухонь і каналізації очищаються завдяки активній аерації, осадження великих забруднюючих частинок і фільтрації. Найчастіше септики виготовляються з бетону і спеціального пластика, стійкого до впливу агресивних речовин.

ЯК ПРАЦЮЄ СЕПТИК?

— Вода з каналізаційної системи будинку потрапляє по трубопроводу в перший відсік або перший резервуар.

— Важкі фракції, які бактерії не змогли розщепити, опускаються на дно.

— Рідина в міру наповнення по трубі надходить в наступний відсік.

— У ємність додаються біологічно активні бактерії, які переробляють органіку.

— В результаті на виході виходить вода з 85-90% ступенем очищення.

— Вона спрямовується на фільтраційне поле, де доочищается і йде в грунт.

Осад, який випадає на дно резервуара, періодично потрібно відкачувати за допомогою асенізаторської машини. Як показує практика, це потрібно робити один раз в 1,5-2 роки.

Отже, навіщо потрібен септик? Він забезпечує якісне очищення стоків для їх подальшого відведення в грунт без небезпеки забруднення екосистеми.

 

ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

1.

Септик має герметичну конструкцію, тому стічні маси не просочуються в грунт. 

2.

Так як баки закриваються щільною кришкою, неприємні запахи не поширюються по території.

3.

Ємність заривається в котлован, тому не впливає на естетичне сприйняття присадибної ділянки. Зверху можна розбити клумбу, посадити газон.

4.

Додатково можна встановити фільтр і насос. Ці аксесуари зроблять роботу системи більш ефективною.

5.

Спорудження вимагає обслуговування після установки, воно зручне у використанні.

6.

Санітарний стан ділянки залишається в первозданному стані незалежно від обсягів використовуваних ресурсів.

Консультація та вибір проекта

Будуємо котеджі на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

ВИДИ СЕПТИКІВ

Відразу обмовимося, що ми не розуміємо під септиками такий застарілий метод, як два бетонні кільця у вигрібній ямі. Ці споруди небезпечні для здоров’я, тому що пропускають неочищені стоки у ґрунт, забруднюючи ґрунтові води. Як результат у воді з криниці може з’явитися кишкова паличка. Навесні такі стоки можуть заповнитися ґрунтовими водами, що взагалі виведе їх на якийсь час з ладу. Відстань такого септика від колодязя повинна бути не менше 50 м, а від городу та фруктових дерев не менше 15 м. Також важливо уникати скидання вод із септика в піщані грунти.

НАКОПИЧУВАЛЬНИЙ СЕПТИК

Найпростіший і доступніший варіант септика для заміського будинку. Він є герметична ємність, куди стікаються всі стічні води. Коли заповнюється ємність, викликається асенізаторська машина для її очищення. Середня вмістимість такого бака – 4-5 кубічних метрів. Перш ніж встановлювати такий септик, рекомендуємо дізнатися розцінки, що діють у вашому районі на виклик асенізаторської машини, а це зазвичай кілька тисяч гривень і порахувати, як швидко у вас буде заповнюватися цей бак.

Накопичувальний септик

ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНИЙ СЕПТИК БЕЗ ВІДКАЧУВАННЯ

Електронезалений ептик без викачування

Як випливає із назви, не вимагають постійного підключення до електромережі. Стічні води в ньому проходять через кілька камер, де відбувається їх очищення, а потім йдуть у ґрунт через спеціальні поля фільтрації.

СТАНЦІЯ БІОЛОГІЧНОЇ ОЧИСТКИ

Це найбільш ефективний та сучасний варіант очищення нечистот. Стічні води проходять багатоступінчасте очищення, в результаті якого на виході виходить технічна вода, яку можна використовувати для поливу ділянки або інших технічних потреб. Розкладання біоматеріалу в таких септиках займаються не спеціальні бактерії, а обладнання, яке нагнітає повітря, створює аерацію (вирування) і за рахунок цього процес розкладання прискорюється в кілька разів. На виході виходить технічна вода, яку можна зливати в дренажний колодязь.

біологічна станція будівельна компанія КОЛЕО

ЯКИЙ ВИБРАТИ СЕПТИК ДЛЯ ДЕРЕВ'ЯНОГО БУДИНКУ?

Будинок із септиком

Підбір надійного і дійсно хорошого септика – це важливий фактор, який надалі може визначити кількість проблем, з якими зіткнеться людина. Вибрати справді добрий септик самостійно, без допомоги фахівця, досить складно.

Якщо створення каналізації відбуватиметься на території дачі, де люди бувають лише кілька разів на рік, то найкраще зробити більш спрощений варіант із виритою для каналізації спеціальної ями. Туди потраплятимуть усі відходи. Подібний спосіб куди простіше, швидше та дешевше. Однак для варіантів з постійним проживанням на якійсь території варто заздалегідь подбати про надійну систему каналізації, щоб не довелося вирішувати цю проблему в зимовий період.

ПІДБІР СЕПТИКУ

Грунт і наявність ґрунтових вод, колодязів, різних фільтраційних споруд неподалік місця передбачуваного септика, також матиме величезний вплив. У деяких випадках септики просто небезпечно встановлювати, адже вони можуть повністю зіпсувати всю систему очищення води або забруднити ґрунтові води. Тоді це стане справжньою проблемою. Для вибору місця та встановлення септика, найкраще звернутися до майстра. Він же допоможе розрахувати все територію, включаючи санітарні норми, кількість людей і безліч інших факторів, досліджуючи які, можна дати більш повноцінну і правильну відповідь. Партнери нашої компанії, які допомагають із встановленням септиків, готові безкоштовно проконсультувати потенційного клієнта, який надалі звернеться до них за допомогою із встановленням.

Будинок із септиком

ОБ'ЄМ СЕПТИКА

Щоб правильно вибрати септик для дачі або заміського будинку, обов’язково необхідно попередньо правильно розрахувати його об’єм. В основному тут відіграватимуть роль кількість осіб, які постійно проживають у будинку та обсяг стоків, що надходять до системи щодня.:

2-3 особи = 1,5 куба;

3-4 особи = 2 куби;

5-7 осіб = 3 куб;

8-9 чоловік = 4 куби;

10-12 чоловік = 5 кубів;

12-18 чоловік = 8 кубів;

18-25 чоловік = 10 кубів.

imgonline com ua CopyMETADATANpfTYG2M2hRm

РОЗМІЩЕННЯ СЕПТИКУ НА ДІЛЯНЦІ

Септик не можна встановлювати ближче, ніж 5 метри до будинку, оскільки ця відстань є захисною смугою для фундаменту, її не можна порушувати. Септик повинен стояти мінімум в 1 м від сусідського паркану з сусідом і не менш ніж за 5 метрів від будови сусіда (бані, будинки та ін.). Не можна встановлювати септик на прибудинковій території, тобто одразу за парканом.

photo проект будинку брус 23будівельна компанія Колео

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ СЕПТИКА

На ринку спеціалізованої продукції пропонуються септики із пластику, металу, склопластику. Найбільшою популярністю користуються пластикові ємності. Це пояснюється:

— безшовним методом виробництва, тому абсолютної герметичністю;

— малою вагою, що дозволяє з легкістю здійснювати транспортування і монтаж;

— пластик відмінно протистоїть агресивному середовищу, тоді як залізні системи швидко уражаються корозією;

— полімерний матеріал коштує дешевше, ніж склопластик;

— по міцності пластикові резервуари не поступаються металевим аналогам, так як мають додаткові ребра жорсткості і витримують тиск грунту;

— так як відсутній ризик корозії і просочування стоків, пластикові септики можна використовувати при високому рівні грунтових вод, навіть якщо “ватер лінія” знаходиться вище глибини залягання фундаменту вироба;

— пластик сам по собі нетоксичний, тому ризику виділення в грунт отруйних речовин немає.

ПОПУЛЯРНІ ЗАПИТАННЯ

Вигрібна яма є джерелом специфічного запаху, тоді як герметична конструкція біосептиків не дає запахам поширюватися. До того ж мікроорганізми нейтралізують неприємний запах. Тобто за рівнем забруднення та комфортом, вигрібні ями поступаються септикам.

Якщо бути точнішим, то між будинком та септиком відстань має бути від 5 до 15 м.

Зазвичай найкраще розміщувати септик на рівні землі або трохи нижче, що допомагає запобігти затопленню та просочуванню. Насправді, якщо ви можете розмістити свій септик на високому ґрунті, то краще це зробити. При монтажних роботах, Вам також потрібно буде уникати іннших конструкцій, інженерних мереж та водопроводу.

Важливо відкачувати септик спеціальними машинами хоча б раз на рік. Тому що це дозволить зберегти робочий стан каналізаційної системи і допоможе запобігти потенційно негативним процесам і аварійним ситуаціям.

Глибина для септика має бути розрахована з урахуванням того, щоб можна було проводити сервісне обслуговування у разі потреби, враховувати тиск ґрунту на каналізацію та прилеглі комунікації. Септичні системи встановлюються відповідно до регламентованих правил ДБН.

ВИСНОВОК

Організація каналізаційної системи в заміському будинку є важливим аспектом забезпечення комфорту і зручності. Вибір типу септика залежить від багатьох факторів, включаючи розмір ділянки, тип ґрунту, розташування джерел водопостачання та ухил рельєфу. Від простих накопичувальних септиків до високоефективних станцій біологічного очищення – кожен варіант має свої переваги та особливості. Правильне розташування септика на ділянці є критичним для його ефективної роботи та запобігання забрудненню навколишнього середовища. Професійний підхід до вибору та встановлення септика забезпечить довготривалу та надійну роботу системи.

Наша будівельна компанія “КОЛЕО” готова допомогти вам у виборі та встановленні оптимальної системи каналізації для вашого заміського будинку, враховуючи всі ваші побажання та особливості ділянки.

Консультація та вибір проекта

Будуємо котеджі на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

Екскурсія на будівельний майданчик

Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”

Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.

Замовити розрахунок вартості будівництва


    ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

    Проект будинка :  СІНТІЯ

    Проект будинка :  ВУКОЛ

    Проект будинка : ДЕЛІЯ 123

    ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

    Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

    photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

    ЕКСПОРТ БУДИНКІВ

    Проект будинка :  ЛЕОН

    Проект будинка :  ДІЛАН

    Проект будинка : ОЛІВЕР

    “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

    Також ми будуємо

    ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

    Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

    БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

    Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

    БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

    Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

    БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

    Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

    МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

    Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

    A-FRAME HOUSE

    A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

    САУНИ

    Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

    ЛАЗНІ

    Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

    ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

    Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.