fbpx

ДРЕНАЖНІ СИСТЕМИ: ПРИЗНАЧЕННЯ, ВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ БУДІВНИЦТВА.

фото_дренажна-система_будівельна-компанія-КОЛЕО

Дренаж ділянки – це водовідвідна система з труб, щебня і колодязів, яку у разі потреби доповнюють насосами для відкачування води. Дренаж повинен бути заздалегідь продуманий з урахуванням ландшафту, щоб потоки води прямували в потрібну сторону, а дрени не забивалися та промивалися.

Головне завдання будь-якої дренажної системи – відведення зайвої вологи. Такі роботи проводяться як на житлових, так і на господарських ділянках. Вони необхідні не лише для збереження цілісності будівель, але й для збереження родючого грунту, рослинності, тощо.

Також необхідна дренажна система для підтримки зручності, комфортної обстановки і елементарної чистоти ділянки. При належному видаленні вологи ви можете отримати сухе приміщення зі здоровими рослинами і міцними будівлями.

НЕОБХІДНІСТЬ ДРЕНАЖУ НА ДІЛЯНЦІ

Існує кілька факторів, які вказують на необхідність наявності дренажної системи на вашій ділянці. Дренаж корисний в наступних випадках: ділянка розташована на схилах. У цьому випадку потік дощової води може змити шар грунту і пошкодити фундамент: 

  • Ділянка розташована на схилі. У такому разі потоки дощової води вимиватимуть шари ґрунту та здатні пошкодити фундамент.
  • Ділянка розташована внизині. Можливий застій води, особливо в сезон дощів і весняного танення снігу, якщо будинок оточений пагорбами.
  • На території переважають глинисті грунти, які погано пропускають воду.
  • Ділянка розташована поблизу річок і водосховищ.Навіть на рівному місці варто продумати дренажну систему, щоб уникнути скупчення глибоких місць. 
фото_дренажна-система_будівельна-компанія-КОЛЕО

ВИДИ ДРЕНАЖІВ

Глибинний дренаж ділянки

Безумовно, кожна окрема система має свої особливості та конструктивні відмінності, проте за загальними принципами усі такі мережі можна поділити саме на вказані дві групи.

Поверхневі системи дренажу. Можуть мати лінійний або точковий водозбір. Як зрозуміло із назви, такі мережі створені для відведення великих мас опадів з конкретної поверхні. Це може бути вода, що утворюється внаслідок дощів, накопичення та танення снігу, тощо. 

Глибинні системи дренажу. Працюють не з поверхневою водою, а з глибинними потоками. Саме ці мережі потрібні, якщо треба позбутися надлишку вологи з грунту. Такий надлишок може сформуватися за рахунок присутності грунтових вод або сильних  та довготривалих атмосферних опадів. 

ПОВЕРХНЕВИЙ ДРЕНАЖ

фото_дренажна-система_будівельна-компанія-КОЛЕО

Поверхневий або відкритий метод дренажу ділянки за своєю назвою збирає не тільки воду з поверхні ділянки і саду, а й воду, що стікає з даху будівлі, побудованого на ділянці. Відкриті канали, розташовані навколо будинку (по периметру), відводять зливові стоки від фундаменту і прилеглої до будинку території, тим самим зберігаючи фундамент, підвал і цокольне приміщення.

У свою чергу поверхневий спосіб поділяється на такі типи дренажів, як:

  • точковий;
  • лінійний.
фото_дренажна-система_будівельна-компанія-КОЛЕО

ТОЧКОВИЙ ДРЕНАЖ

Поверхневий точковий дренаж закривається металевою декоративною решіткою, що запобігає потраплянню сміття в дренажну трубу. Точка водозбору з’єднана з 1 магістральною трубою дренажною трубою, а 1 магістральна труба підключена до дренажного колодязя або системи дощової каналізації.

Глибинний дренаж ділянки

ЛІНІЙНИЙ ДРЕНАЖ

Лінійний дренаж призначений для усунення схилу місцевості, стін будівлі, стоку паводкової і дощової води від входу в гараж, якщо він знаходиться нижче або під землею. Цей метод збору води використовує канали, зроблені в землі, по яких вода збирається і відводиться від будинку з усієї ділянки.

Консультація та вибір проекта

Будуємо котеджі на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

ГЛИБИННИЙ ДРЕНАЖ

Глибинний дренаж ділянки

Глибинний закритий, або трубчастий, дренаж найпоширеніший у наші дні. Його застосовують на щільно забудованих ділянках, де немає можливості звести відкриту систему, у місцях, де немає природного ухилу, на ділянках з розгалуженою системою доріжок, у садах зі складним ландшафтним дизайном з використанням чисельних видів рослин.

При зведенні будівель зазвичай використовують такі різновиди глибинних дренажних систем:

  1. Горизонтальні системи. Труби для дренажу монтують із ухилом у канавах, зчіплюють із водозабірними вузлами, зверху засипають землею.
  2. Вертикальні конструкції. Для їх установки пробурюють знижувальні свердловини або споруджують колодязі, максимальна глибина – 50 м. З них рідина видаляється в нижній шар або відкачується за допомогою насоса.
  3. Комбіновані системи. У них поєднується укладання труб по горизонталі та водовідведення через вертикальні пристрої.

ТЕХНІЧНІ УМОВИ ДЛЯ ОБЛАШТУВАННЯ ДРЕНАЖНОЇ СИСТЕМИ

  • колектори для збирання води – у найнижчих місцях;
  • колодязі-дренажі – через 20 м та на вигинах каналів;
  • ухил труб по мінімуму – 20 мм на 1 метр у глинистих, 30 мм у піщаних ґрунтах;
  • щоб уникнути неефективності, розраховують глибину залягання дрінуючої труби;
  • визначають ухил дрен необхідної конфігурації;
  • обчислюють кількість та місця встановлення колодязів;
  • рідина видаляється в стічній траншеї, на зрошення насосом, асенізаторською машиною, у водоймище або каналізацію.
Глибинний дренаж ділянки

Деталі поверхневого водовідведення монтуються на глибині до 1 м. Їх укладають уздовж доріжок, стоків, майданчиків. Варто зазначити, що зливку та підземний дренаж комбінувати не можна. При затяжних зливах або активному таненні снігу конструкція може деформуватися під збільшенням обсягу рідини. Після переповнення загального каналу вода прагне назад у дренаж, що провокує надмірне зволоження з наступним підмиванням глибоких ґрунтових шарів. Наслідки – підвищення зусилля зимового спучування, руйнування вимощення та фундаменту.

Глибинний дренаж ділянки

При облаштуванні підземного дренування пристінного типу роблять розрахунки:

  1. Глибина укладання. Оледеніла вода не повинна розривати стінки, тому жолоби монтують нижче рівня промерзання ґрунту. 
  2. Закладення фундаментної підошви. Для дрібно заглиблених стрічок розраховують глибину. При інших варіантах рівень повинен бути на 300-500 мм нижче за конструкцію.

Після виконання розрахунків характеристик дренажної конструкції та створення креслення визначаються витратою труб, щебеню та інших витратних матеріалів.

ОБЛАШТУВАННЯ СИСТЕМИ ДРЕНАЖА

Для зниження ризику підтоплення ділянки необхідно знати правила укладання. Матеріали, які потрібні:

  • для подушки – гравій чи щебінь;
  • для фільтраційних елементів – геотекстиль;
  • для збирання конструкції – фітинги;
  • робочий інвентар (лопати, тачки).

За технологією, монтаж дренажної системи починають із підготовки каналів. Трасу розмічають за допомогою шнура, кілочків під час мінімальної кількості опадів. Транші викопують вручну або за допомогою спецтехніки. Ухил у напрямку водозбірника не повинен бути меншим за 20 мм на 1 м. До вертикальних стінок кріплять геотекстиль.

Під колектори створюють розширення, дно траншеї засипають шаром піску близько 200 мм.

НАСТУПНИЙ ЕТАП

Глибинний дренаж ділянки
  1. Засипають трасу щебенем завтовшки 300 мм з облаштуванням поглиблення по осі.

  2. Монтують труби, хомути, трійники, відводи. Дозволяється застосовувати каналізаційні фітинги, що підходять за діаметром.

  3. Перевіряють відхилення дрена, використовуючи натягнутий шнур та будівельний рівень.

  4. Обсипають водовідведення щебенем.

  5. Застилають геотекстиль внахлест зверху засипки.

  6. Встановлюють ревізійні колодязі, підключають до системи за допомогою муфт та перехідників.

  7. Щоб уникнути промерзання, засипають прогалини між стіною і колектором.

Виведення труби дренажної роблять у стічної траншеї, водоймище або колодязь. Канаву закопують, поліпропіленові профілі зварюють, ПВХ склеюють спеціальним складом.

ХАРАКТЕРНІ ПОМИЛКИ

Необхідного результату не буде, якщо допустити один або кілька зазначених недоліків:

  • відсутність ухилу у напрямку водозбірників;
  • недостатнє заглиблення труб;
  • використання діаметру або перфорації дрена, що не підходить для конкретного типу ґрунту;
  • ігнорування щебеневої підсипки, монтаж геотекстилю;
  • недостатня кількість водовідвідних елементів;

прискорене наповнення дренажного колодязя.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБСЛУГОВУВАТИ ДРЕНАЖНУ СИСТЕМУ

photo дренажні системи 32будівельна компанія КОЛЕО

У 3-4 роки необхідно проводити очищення конструкції, щоб уникнути засмічення просвіту труби. Для цього начинки промивають із садового шланга, продувають стисненим повітрям, прочищають металевим тросом з широкою насадкою.

Труби промивають через ревізійні люки з обох боків. Наявність пісковловлювачів істотно знижує попадання нерозчинних фрагментів у канали. Глибоко розміщені траси обслуговують спеціалізовані служби.

ПОПУЛЯРНІ ЗАПИТАННЯ

Дренаж представляє собою систуму відведення тієї вологи з грунту, яка є зайвою і заважає нормальному використанню земельної ділянки в цілому. Відвід робиться шляхом осушення грунту. 

Дренажні системи можуть бути поверхневими (відкритими) і глибинними (закритими). Поверхневий дренаж буває точковим, і це означає, що на ділянці встановлюють дощоприймачі, заслінки від злив, ливневі водовідводи.

Лінійний дренаж може бути або пристінним, або розташованим подалі від будівель.

Якщо запланована будівля розташована на низьких ділянках, де рівень грунтових вод перевищує рівень підвалу або цокольного поверху, будівництво дренажу починається на етапі “земельні роботи”.

Прокладання канав по всій території ділянки – це найбільш вигідний варіант створення дренажу на глинистих грунтах. Перед тим, як зробити таку систему, необхідно накреслити план будівництва канав і монтажа колодязя для прийому стічних вод. Кількість та відстань між канавами буде визначатися ступенем заболоченості .

Дренажну трубу необхідно укладати на шар щебеню і після ще раз присипати щебенем. Цей “пиріг” пакується у геотекстильне волокно. Прошарок піску засипається вже поверх нього. Труби повинні опинитися серед рядів з піску і щебеню. Необхідно переконатися, що щебінь буде прилягати до дренажній труби зі всіх сторін.

ВИСНОВОК

Організація дренажної системи є критичним аспектом забезпечення ефективного відведення зайвої води з ґрунту. Вибір відповідного типу дренажу залежить від багатьох факторів, включаючи розмір ділянки, тип ґрунту, розташування та ухил рельєфу. Незалежно від обраної системи, важливо забезпечити правильне будівництво системи, що є ключовим для її довготривалої та надійної роботи. Монтаж дренажних труб з правильним кутом гарантує безперебійну роботу системи. Ширина та глибина траншей визначаються проектом, а величина нахилу варіюється залежно від рельєфу місцевості.

Професійний підхід до встановлення дренажної системи на земельній ділянці забезпечує її ефективність та надійність на багато років. Наша будівельна компанія “КОЛЕО” готова надати вам високоякісні послуги з організації та встановлення дренажних систем, враховуючи всі індивідуальні особливості вашої ділянки. Ми гарантуємо професійний підхід та надійний результат.

Консультація та вибір проекта

Будуємо котеджі на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

Екскурсія на будівельний майданчик

Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”

Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.

Замовити розрахунок вартості будівництва


    ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

    Проект будинка :  ВЕЛЬБА

    Проект будинка :  ЯРОВИД

    Проект будинка : БЛАГОСЛАВ

    ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

    Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

    photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

    ЕКСПОРТ БУДИНКІВ

    Проект будинка :  МЮНХЕН

    Проект будинка :  КАРЛ

    Проект будинка : ФРЕНК

    “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

    Також ми будуємо

    ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

    Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

    БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

    Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

    БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

    Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

    БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

    Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

    МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

    Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

    A-FRAME HOUSE

    A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

    САУНИ

    Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

    ЛАЗНІ

    Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

    ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

    Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.