Вибір пори року для монтажу фундамента і зведення несучих стін, покрівлі – важливий етап запланованого будівництва.
Майбутньому власнику дерев’яного будинку належить ретельно зважити всі за і проти перед тим як прийняти остаточне рішення. Зупинимося на найбільш важливих нюансах, які слід обов’язково враховувати.
ПЛЮСИ БУДІВНИЦТВА ДЕРЕВ'ЯНОГО БУДИНКУ ВЗИМКУ
Як правило, для роботи на відкритому повітрі більше підходить тепла пора року. Але це не стосується будівництва дерев’яних будинків. Таку справу краще починати пізньої осені або взимку.
Усування впливу біологічних чинників, що руйнують деревину
Відомо, що величезної шкоди деревним будівельним матеріалам завдають мікроорганізми: бактерії, цвіль, гриби-сапрофіти. Руйнівну дію на структуру дерева чинять також жуки-короїди та інші комахи. Але вся ця “живність” може активно розвиватися і розмножуватися лише в теплу пору року. Улюблена погода для них – спека і дощі.
В умовах високих температур і вологого повітря гриби і цвіль ростуть як на дріжджах. Тому під час будівництва будинку пізньою весною і влітку необхідно ретельно обробляти дерев’яні конструкції надійними антисептиками.
Один із плюсів заготівлі матеріалу та будівництва будинку в зимову пору року – це максимально високий природний захист дерева від біодеструктивів. За низьких температур мікроорганізми та комахи майже повністю позбавляються активності, тому не завдають шкоди деревині.
Логістика до будівельного майданчика
Матеріали для будинків з бруса або колоди зберігають на виробничих деревообробних майданчиках. Тому для їхнього підвезення на ділянку потрібні особливі умови. Влітку, в теплу дощову погоду транспортування таких будматеріалів може стати вкрай скрутним.
Причини – поганий стан під’їзних шляхів через дощі і розбиття їх великоваговою будівельною технікою. Взимку подібні проблеми виникають набагато рідше, оскільки ґрунт на земельній ділянці підмерзає, тому не продавлюється і не розповзається під колесами транспорту.
Влітку будівництво житлових будинків ведеться активніше, ніж узимку, тому:
ціни на будівельні матеріали та послуги зростають відповідно до збільшеного попиту;
терміни поставки модулів і домокомплектів з виробництва збільшуються через велику кількість замовлень;
можливість отримати у постачальника будівельних послуг хорошу знижку зводиться до нуля.
З огляду на все вищевикладене, можна резюмувати: починати будівництво дерев’яного будинку взимку вигідніше з багатьох сторін. А якщо основним матеріалом обрано оциліндровану колоду або брус природної вологості, холодна пора стає ще кращою. Адже усадка дерев’яних будівель за низьких температур проходить повільніше і рівномірніше, а отже, утворюється менше тріщин та інших дефектів.
ДЕРЕВО, ЯК МАТЕРІАЛ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА
Перед початком будівництва, як правило, складається план робіт із поетапним зазначенням термінів. Нюанси такого планування залежать від виду основного деревного матеріалу:
КЛЕЄНИЙ БРУС
При виборі цього матеріалу неважливо, коли починати будівництво будинку – взимку чи влітку. Більшість робіт можна виконувати всесезонно. Стан під’їзних шляхів також не унеможливлює будівництва в будь-яку пору, проте впливає на ціни. Виділяти тривалий період часу для усадки також не потрібно. Вологість клеєного бруса становить близько 12 %. Тому він сідає в незначному обсязі, а монтаж вікон, дверей та оздоблення можна виконувати одразу після зведення стін.
ПРОФІЛЬОВАНИЙ БРУС
Вибір пори року залежить від виду фундаменту, бюджету майбутнього господаря будинку, наявності заздалегідь закупленого “зимового” матеріалу. Монолітний фундамент дешевше будувати восени. Стіни краще зводити взимку, оскільки за негативних температур профільований брус віддає вологу рівномірно по всьому периметру. Потім доводиться почекати період усадки, і влітку-восени можна приступити до оздоблення.
ОЦИЛІНДРОВАНА КОЛОДА
Будинок із обробленої колоди рекомендується зводити взимку. Цієї пори вдається якісніше укласти зруб, а відносна стабільність погодних умов сприяє рівномірнішій усушці. Для літнього сезону характерні добові перепади температур і вологості, в результаті яких конструкція деформується, особливо в області кутових з’єднань.
КАРКАСНА ТЕХНОЛОГІЯ
У цьому випадку брус використовується як елемент каркаса і часу для його усадки не потрібно. Тому каркасні будинки на монолітних фундаментах зазвичай зводять у будівельний сезон – весна-осінь, коли температура не опускається нижче 0 °С. Зимове будівництво може обійтися дорожче, зокрема через витрати на недешеві реагенти з антифризними властивостями і підігрів опалубки та бетону.
Існує думка, що зима не цілком підходить для будівництва житлового котеджу, але це не так. Ввиявляється, що при використанні деревних будматеріалів сезон морозів може стати ідеальним вибором для початку робіт. За умови, звичайно, що цьому не суперечать інші чинники.
Але чи буде міцним і надійним побудований взимку будинок? Якщо говорити про котеджі з клеєного бруса, то якість їх зведення не залежить від вибору сезону для початку будівництва. Головне в цій справі – надійні матеріали, відповідальність і кваліфікація будівельників.
Якщо бажаєте отримати гарантовано міцний, надійний і добротний будинок, замовляйте його будівництво у KOLEO. Ми почнемо роботи у зручну для вас пору року. Розрахунок вартості майбутнього дерев’яного будинку ви можете отримати від персонального менеджера компанії.
Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”
Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до: