На заміських ділянках все частіше встановлюють чани окремо або біля традиційної лазні – на відпочинок з підігрівом запрошують друзів, відпочивають сім’єю.
ДЕРЕВ’ЯНИЙ БУДИНОК З ЧАНОМ
ПАРНИЙ ЧАН - РІЗНОВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ
Чудова альтернатина «попаритися у лазні» просто неба. Пізньої осені та взимку вуличні купання є особливо актуальними.
ЧАН ПІСЛЯ ЛАЗНІ
У гарячій парній зростає навантаження на серцево-судинну систему, а чани після лазні приводять організм у норму. Занурення у теплу воду плавно знижує тиск та серцебиття. Приємно розслаблюються м’язи. Чан на вулиці закріплює оздоровчий ефект лазневих процедур.
Над поверхнею води утворюється шапка теплого повітря. Це дозволяє проводити в чані час за будь-якої погоди. У воду додають екстракти евкаліпта або ялівцю для профілактики дихальної системи. У чан після лазні поринають на 30 хвилин. Потім рекомендується зробити перерву, повернутися до приміщення, випити трав’яний чай.
Процедура на вулиці із перервами займає 2-3 години. Цей час діє на організм як відвідування сауни. Помітний оздоровчий та розслабляючий ефект. Зусилля, витрачені на підготовку чану з підігрівом, будуть виправдані.
Ідею чанів запозичили у сусідів-японців. У Японії дерев’яні басейни встановлюють усередині приміщення лазні. Бочка із гарячою водою – елемент банної процедури фурако. Відвідування лазні включає:
миття під душем;
розслаблення у бочці;
прогрівання «до кісток» в коробах з гарячою тирсою і галькою.
Чани виготовляють із модрини. Деревина повинна бути стійка до нагрівання та вологи. Застосовуються технології бондарів – дерев’яні плашки стягують залізними обручами. Усередині встановлюють лави. Вони надають додаткової жорсткості конструкції.
Чан із пічкою пропонують як самостійну водну процедуру. Зимові вуличні купання вражають гостей. Щоб поставити чан, на ділянці вирівнюють майданчик. Поруч ставлять навіс чи альтанку для рушників та лазневих халатів. Взимку та восени темніє рано, тому треба передбачити вуличне освітлення. До будинку встановлюють дерев’яну бруківку.
Об’єм бочки від 1000 літрів і більше. Вся конструкція має значну вагу. Під чан з грубкою підводять фундамент із бетону або каменю. Обов’язково роблять гідроізоляцію, щоб не гнило днище. Висота фундаменту вища за сніговий покрив.
Заповнюють чан водою з водопроводу або свердловини. Передбачають систему зливу та відведення води. Дно роблять із невеликим нахилом для повного стоку. Порожній чан із дерева швидко висихає, з’являються течії. Тому бочку не залишають без води надовго. Стінки та дно треба регулярно очищати від забруднень. Постійний догляд – одна із незручностей дерев’яної ємності, але чан на ароматних дровах приносить максимум задоволення поціновувачам лазні.
Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”
Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до: