З ЯКОЇ ДЕРЕВИНИ КРАЩЕ БУДУВАТИ БУДИНОК?

деревина

Кожен, хто планує будівництво приватного будинку, починає з пошуку та вибору деревини, з якої планується реалізація проекту

Через велике різноманіття пропозицій на ринку будівництва, вибір є досить складним, тому до аналізу та вибору варто підійти зважено

деревина

З ЯКОЇ ПОРОДИ ДЕРЕВА ПОБУДУВАТИ БУДИНОК?

деревина

В Україні переважають дерева хвойних порід: сосна, кедр, смерека (ялина), модрина, ялиця. На територіях, на яких хвойних лісів немає, для будівництва будинків застосовують листяні породи, такі як береза, осика, тополя і дуб. Ці види деревини потребують спеціальної обробки проти комах і для запобігання процесу гниття. Якщо цю обробку не проводити, термін експлуатації дерев’яних будинків з листяних дерев у рази поступається терміну служби з хвойних.

Зараз ринок будматеріалів у будь-яких районах насичений пропозиціями з продажу різної деревини. З цієї причини люди не відчувають труднощів з тим, з якого дерева побудувати будинок.

КЕДР, СМЕРЕКА, МОДРИНА, СОСНА - ПЕРЕВАГИ ХВОЙНИХ ПОРІД ДЕРЕВИНИ

деревина

АНТИСЕПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Хвойні породи деревини мають більшу стійкість до ушкодженнь від шкідників

деревина

міцність

Щільність деревини забезпечує міцність конструкцій з даних порід

деревина

відкрита структура

Будинок з хвойних порід “дихає” і завдяки цьому створюється природня вентиляція 

Однак характеристики різних хвойних порід істотно відрізняються одна від одної. Тому питання про те, яке саме дерево вибрати для зведення будинку, досить непросте. Якщо говорити про ціну та рівень попиту, то лідирують сосна та смерека.

ДЕРЕВ'ЯНИЙ БУДИНОК З СОСНИ

Найпоширеніша порода в центральній частині нашої країни. Це обумовлює і її невисоку вартість. Брус або колода з сосни – відмінно підходить для будівництва як сезонних будівель, так і для котеджів. Будматеріал також має високу міцність, низький коефіцієнт теплопровідності і стійкий до процесів гниття.

Недоліком сосни є занадто товстий шар заболоні (зовнішня пухка частина відразу під корою). Під час розпилювання дошки отримують специфічний дефект. Ще в сосні міститься багато смол – це надає незручність у роботі з цією деревиною, а стійкий запах подобається не всім замовникам.

деревина

ПОБУДУВАТИ БУДИНОК ЗІ СМЕРЕКИ

Стіни зі смереки добре пропускають повітря, дозволяючи створити максимально комфортний мікроклімат у всіх кімнатах. Крім доступної вартості, деревина ялиці має й інші переваги, наприклад – цілющі властивості – вона випускає в атмосферу фітонциди, які сприяють оздоровленню всього організму людини. Структура смереки пухка, не така щільна як у сосни, і тому коефіцієнт її теплопровідності нижчий. Будинок з цієї деревини тепліший за сосновий.

Між хвойними породами, матеріалів для будівництва, смерека – є “золотою серединою” що поєднує у собі якість та надійність.

Будівництво з дерева. Еко будинки.

Потрібна безкоштовна консультація?

Зробіть перший крок до реалізації власного будинка

БУДИНОК З МОДРИНИ

Щільна деревина, не схильна до гниття, не по зубах комахам. Відповідно, деревина не посиніє, терміну служби будинку з модрини вистачить на кілька поколінь мешканців. У модрини висока природна вогнестійкість. Плюс до всього, вона ще й має естетичний вигляд, деревина має приємний відтінок.

Модрина – досить дорогий матеріал для європейського ринку загалом і досягає у вартості, у порявнянні зі смерекою, більш ніж на 50%. 

деревина

КЕДРОВИЙ БУДИНОК

Кедр – дерево благородне. Він володіє не тільки міцною структурою і красивим зовнішнім виглядом, але також стійкий до пошкоджень – появи цвілі, грибків, комах. Ця деревина завжди славилася своїми цілющими властивостями, тому ідеально підходить для будівництва та оздоблення лазень, саун, кімнат відпочинку.

При високих експлуатаційних характеристиках не дуже популярний у житловому будівництві через немалу вартість матеріалу – є одним з найдорожчих серед всіх порід.

деревина

БУДИНОК З ЛИСТЯНИХ ПОРІД

Серед листяних – осику використовують переважно для лазень або для оздоблення інтер’єрів, оскільки вона не володіє необхідними для домобудівництва характеристиками.

Недовговічна і така, що вбирає вологу, береза має при цьому гарний малюнок і приємний ніжний колір. Будувати будинки з берези можна, але не варто використовувати її для перших нижніх рядів.

Вільха використовується в будівництві будинків за умови обробки деревини антисептиком. Загалом вільха має непогані характеристики – низьку теплопровідність, легкість, схожу на дуб вологостійкість, приємний колір і мінімум розтріскування. Водночас вона може тріскатися при будь-якому вбиванні цвяха, вбирає вологу і не дуже міцна.

У дуба єдиний мінус – висока ціна і те, що він схильний до впливу комах. А загалом відмінно зберігає тепло, міцний, довговічний і дуже красивий.

деревина

ВИСНОВОК

Важливо розуміти, що якість деревини зумовлена не тільки породою дерева, а й регіоном його зростання і часом його заготівлі (найкращий час – зима, коли сокорух у дереві скорочується і природна вологість деревини нижча, ніж під час заготівлі в теплу пору року).

Географічними і кліматичними умовами зростання дерев зумовлена міцність деревини і стійкість її до несприятливих факторів навколишнього середовища. Що коротший вегетаційний період, що повільніше росте дерево, то тонші та щільніші його річні кільця і міцніша деревина.

Також, чим частіше дерево піддається температурним перепадам у процесі росту, тим менше воно деформується під час подальшого сушіння. Така деревина насамперед характерна для північних регіонів.

Також деревина різних порід, залежно від місця зростання – у змішаному лісі, у щільному лісі, на узліссі, на гірці, біля болота, в низині – може значно відрізнятися за щільністю, наявністю сучків і маслянистістю. Краще якщо дерева ростуть у щільному хвойному лісі на височині.

Будівельна Компанія “Колео” надає перевагу будівництву дерев’яних будинків з карпатської смереки, що має безумовні переваги у якості.

Консультація та вибір проекта

Будуємо котеджі на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

Екскурсія на будівельний майданчик

Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”

Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.

Замовити розрахунок вартості будівництва


    ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

    Проект будинка :  ДЕЛІЯ 231

    Проект будинка :  ВАЛЬМА 226

    Проект будинка : СТЕФАНІЯ

    ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

    Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

    photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

    ЕКСПОРТ БУДИНКІВ

    Проект будинка :  МЮНХЕН

    Проект будинка : БЛАГОМИР

    Проект будинка :  АНІСІЯ

    “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

    Також ми будуємо

    ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

    Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

    БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

    Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

    БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

    Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

    БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

    Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

    МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

    Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

    A-FRAME HOUSE

    A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

    САУНИ

    Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

    ЛАЗНІ

    Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

    ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

    Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.