Технології облаштування заміського будинку постійно розвиваються, роблячи життя людей все більш комфортним та безпечним.
Система «розумного будинку» сьогодні є особливо популярною серед власників заміських будинків. Те, що ще недавно здавалося технологією майбутнього, стало доступним широкому колу споживачів. Що ж таке система «розумного будинку», як вона працює і які функції включає – про це ми поговоримо в нашій статті, і постараємося дати загальні рекомендації для тих, хто збирається встановити технологію в приватний будинок.
Система «розумний дім» (англ. – “smart home”) для заміського будинку є автоматизованим комплексним рішенням, яке здатне керувати всіма приладами в приватному будинку – від системи водопостачання до чайника і домофону. Управляти «розумним будинком» можна як голосовими командами, так і повністю віддалено – з ноутбука, планшета чи телефону.Таким чином, навіть за відсутності власників будинку система функціонуватиме, і вся інфраструктура залишатиметься під контролем. Всі системи всередині «розумного будинку» взаємопов’язані між собою і працюють злагоджено, тому якщо в будинку трапляться перебої з електрикою, опалювальні труби не луснуть, а приміщення не промерзнуть – все це контролюється автоматичною системою.
Система «розумного будинку» керується штучним інтелектом, що налаштовує всі підлеглі системи під потреби власників, роблячи побут комфортним. Вона може бути дротовою або бездротовою. Бездротовий варіант легше встановлюється у готових будинках, не потребуючи ремонту чи прокладання кабелів, і працює незалежно від перебоїв в інтернеті чи проблем з акумуляторами.
До складу системи входять контролер, датчики та виконавчі пристрої. Гаджети підтримують певний мережевий протокол, який вибирається на етапі проектування. Керувати можна через центральну панель, смартфон або голосом. Деякі пристрої працюють автономно, а також можлива комбінація способів управління, що забезпечує зручність використання.
Кінцева вартість системи залежить від її функціоналу та методів керування. Наприклад, можна додати автоматизацію освітлення, голосове управління чи системи безпеки. Вартість формується відповідно до масштабу проєкту та побажань замовника.
У комплекти «розумного будинку» можна включити різні системи:
Освітлення: контроль різних рівнів освітленості як у приміщеннях будинку, так і на вулиці.
Опалення: можливість підтримувати комфортну температуру в залежності від сезону, доби, призначення конкретного приміщення.
Кондиціювання: формування комфортного мікроклімату у приміщеннях
Електроприлади: керування побутовими приладами в будинку за допомогою смартфона чи голосу.
Системи безпеки: відеоспостереження та датчики охоронно-пожежної сигналізації.
Водопостачання: керування температурою води у різних приміщеннях.
Тут наведено лише загальні сценарії, які можна включити до системи «розумного дому».
Насправді функцій набагато більше – можна за допомогою однієї системи також регулювати полив рослин на ділянці, відкривати-закривати ворота на в’їзді, опускати жалюзі, отримувати на смартфон власника повідомлення про витік газу, протікання води, відкриття дверей і так далі. З набором функцій краще визначитися на самому початку, взявши до уваги побажання та потреби всіх членів сім’ї, які проживатимуть у будинку.
Перед тим, як купувати та встановлювати систему «розумного будинку», власникам варто відповісти собі на кілька запитань. Навіщо вам потрібне автоматизоване освітлення, в яких приміщеннях? Як підключити «розумний будинок» – провідним чи бездротовим способом? Який протокол автоматизації ви маєте намір вибрати? Які електроприлади хочете підключити до системи, а які не підключати? Не варто купувати повний комплект функцій, які може запропонувати вам сучасна система «розумного будинку», якщо частина цих функцій вам не знадобиться, а можливо навіть заважатиме. Спосіб життя у всіх індивідуальний, і важливо орієнтуватися на особистий комфорт.
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до: