Генії архітектури: чотири видатних архітектори сучасності
Архітектура завжди заворожує людей, чи це сучасні будівлі, готичні собори, храми чи античні будови. Фігури, їхні грані, природа, життя – все це архітектори поєднують і створюють найбільші витвори мистецтва.
Ці архітектори зробили дуже великий внесок у розвиток архітектури минулого століття. Вони вплинули на безліч архітекторів і дизайнерів. Їхні роботи стали натхненням для багатьох і продовжують захоплювати своєю оригінальністю та красою досі.
ОРГАНІЧНА АРХІТЕКТУРА РАЙТА
Френк Ллойд Райт (нар. 8 червня 1867) – американський архітектор, творець «органічної архітектури» та прибічник відкритого плану. Він відомий своїми незвичайними проектами: “Феллінгуотер” – будинок, збудований над водоспадом, музей Гуггенхайма в Нью-Йорку, “Дома прерій” та багатьма іншими.
“Феллінгуотер”
Музей Гуггенхайма в Нью-Йорку
“Дома прерій”
Роботи Френка відрізняються гармонією природи, матеріалу та архітектурних форм. Райт дотримувався принципів “простоти, природності та дружелюбності” в дизайні. Його талант і впливом геть сучасну архітектуру визнаються всім світом, яке роботи з права вважаються шедеврами історії мистецтва.
“Архітектура має бути гармонійною частиною навколишнього середовища та сприяти благополуччю людей, які живуть у створених ним просторах”, – вважав Френк Ллойд Райт.
ЛЕ КОРБЮЗЬЄ - МАЙСТЕР МОДЕРНІЗМУ
Ле Корбюзьє (нар. 6 жовтня 1887) – один із найважливіших архітекторів історії. Як і Райт, він вплинув на розвиток сучасної архітектури. Його роботи – “Вілла Савой” у Франції та Церква Нотр-Дам-дю-О в Роншамбо символізують новий підхід до архітектури, заснований на функціональності, простоті та чистоті форм.
“Вілла Савой”
Роботи Ле Корбюзьє відрізняє мінімалізм, простота форм, універсальність та використання нових будівельних технологій.
Саме Ле Корбюзьє надав архітектурі такі поняття, як “дім-машина” та “пілігримське центрування”.
ІДОЛ СЕРЕД СУЧАСНИКІВ
Людвіг Міс ван дер Рое (нар. 27 березня 1886) – німецький архітектор-модерніст, головний представник архітектурного модернізму та «інтернаціонального стилю». Один із художників, що визначили вигляд архітектури XX століття. Його знамениті проекти включають “Скляний будинок” у штаті Іллінойс та хмарочос у Чикаго “Сігрем-білдінг”.
Хмарочос у Чикаго “Сігрем-білдінг”
“Скляний будинок” у штаті Іллінойс
Міс відомий своїми новими та строгими геометричними роботами, в яких переважали прості форми, прямі лінії, гра світла та тіні.
На жаль, абстракція Міса не змогла розвиватися далі, а скляні блоки багатьом видалися похмурими.
МОДЕРНІЗМ У БРАЗИЛІЇ
Оскар Німейєр (нар. 15 грудня 1907) – бразильський архітектор, найбільш відомий своїм внеском у архітектуру модернізму та своїми роботами у Бразилії. Німейєр створив унікальні твори, що втілили в собі криволінійні форми та використання мальовничих ліній. Його знаменитими проектами є схожий на тарілку, що літає, Музей сучасного мистецтва в Нітеройє, Католицький собор архієпархії Бразиліа, Палац Планалту в столиці Бразилії та багато інших.
Музей сучасного мистецтва в Нітеройє
Католицький собор архієпархії Бразиліа
Палац Планалту в столиці Бразилії
Німейєр – теоретик архітектури; автор книг «Мій досвід будівництва Бразиліа» (1961), «Майже спогади. Подорожі» (1968), «Архітектура та суспільство»
Один із засновників сучасної школи бразильської архітектури, піонер та експериментатор у галузі залізобетонної архітектури.
Плануєте каркасне будівництво?
Зробіть перший крок до своєї мрії! Зв’яжіться з нами, щоб обговорити деталі, отримати консультацію та розрахунок вартості.
Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до: