fbpx

Інструкція для забудовника.

Початок будівництва дерев'яного будинка.

image_початок-будівництва_Колео

Будівництво власного будинку з дерева важливий етап в житті кожної людини, тому слід бути відповідальним та обачливим.

Той, хто мріє про власний дерев’яний будинок, перш за все планує – дизайн та загальний вигляд. Часто забуваючи про оформлення дозвільних документів.

image_початок-будівництва_мрії-про-будинок_Колео

На шляху до мрії неосвіченого майбутнього власника очікують “підводні камні”, які є несподіваними, та можуть викликати великі затримки і створювати непередбачувані витрати, яких можна було б уникнути.

Крок перший

ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА ДЛЯ БУДІВНИЦТВА ДЕРЕВ'ЯНОГО БУДИНКА

image_початок-будівництва_вибір-земельної-ділянки_Колео

Планувати будівництво власного дерев’яного будинку потрібно з основи – не з проекту, не з фундаменту, не з технології будівництва, а саме із земельної ділянки.

Зазвичай будівництво індивідуального житлового будинку починається з пошуку та придбання земельної ділянки.

Тому саме на етапі – пошуку ділянки для будівництва, важливо, крім аналізу правовстановлюючих документів на обрану ділянку, перевіряти також можливі обмеження щодо її забудови.

Перед початком будівництва у Вас на руках має бути документація на право власності або ж на користування земельною ділянкою.

Земельній ділянці має бути присвоєний кадастровий номер. Перевірити данні про реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номеру і саму можна на публічній кадастровій карті України: map.land.gov.ua/kadastrova-karta

Важливо, щоб цільове призначення земельної ділянки відповідало цільовому призначенню будівлі, яка проектується на даній ділянці. Якщо ви запланували будівництво індивідуального житлового будинку цільове призначення земельної ділянки повинно бути «для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель». В разі коли призначення земельної ділянки не відповідає намірам будівництва потрібно пройти процедуру зміни цільового призначення земельної ділянки, наприклад з «для ведення особистого селянського господарства»  – на «для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель». За бажанням зміну цільового призначення можливо провести для частини ділянки, перед цим поділивши її.

Окрім таких основних складових факторів як місцезнаходження, цільове призначення, площа, ціна земельної ділянки та відповідні документи, обов’язково зверніть увагу ще на цілу низку характеристик, які, як показує досвід, дуже часто виявляються критично важливішими, ніж цільове призначення чи ціна земельної ділянки — містобудівна складова, про яку мова піде у наступній статті.

Більш детально тему вибору земельної ділянки ми висвітлили у цій статті.

Крок другий

Геодезична зйомка земельної ділянки

image_початок-будівництва_геодезична-зйомка_Колео

Геодезична зйомка – це комплекс дій, виконання яких спрямоване на збір інформації, за якою надалі здійснюється створення схеми або плану забудови території, що обстежується. Саме зйомка надасть детальну інформацію щодо:

  • рельєфу (відстані, висоти, кути);
  • інженерних мереж;
  • існуючої забудови.

Геодезичні виміри дають можливість створити цифрову модель земельної ділянки, якісно розрахувати витрати на необхідні роботи на земельній ділянці, що аналізується, також дозволяють визначити наявність проблемних ділянок і максимально точно скласти схему реалізації проекту.

Існує кілька видів геодезичної процедури. Вибір типу залежить від кількох факторів: місцевість, де проводиться аналіз, обладнання та цілі здійснення зйомки. Виділяють основні види:

  • Топографічна зйомка. Найчастіше використовуваний вид геодезичних робіт. Вона дає можливість отримати точну інформацію про ділянку чи об’єкт, на яких проводиться зйомка. Також відображає інформацію про наявні комунікації на ділянці.
  • Виконавча зйомка. Часто використовується для виявлення недоліків, порушень чи відхиленнях від проекту на різних етапах будівельних робіт.
  • Фасадна зйомка. Даний вид найчастіше вибирається у випадках, коли виникає необхідність реконструкції об’єктів, а також при задачах демонтажу або зведення об’єктів. Результати, отримані за підсумками роботи, дозволяють створити точний прототип моделі та образу, на яких відображатимуться абсолютно всі деталі.
  • Вертикальна використовується при необхідності зібрати дані про вертикальний зріз об’єкта, що аналізується.
  • Горизонтальна мало чим відрізняється за технологією проведення від вертикальної зйомки, тільки результатом проведення зйомки є вид горизонтального зрізу ділянки або об’єкта, що аналізується.

Кожен із розглянутих типів відрізняється індивідуальним методом виконання, а також для кожного типу передбачається застосування відповідного обладнання та програм для організації отриманої інформації. На основі цієї інформації впроваджується комплекс дій по правильній посадці будинку на земельну ділянку, прив’язуючи будівлю відповідно до всіх норм та правил.

Крок третій

Інженерно-геологічні дослідження ділянки

image_start-of-construction_dream-about-a-house_Koleo

Перш ніж копати котлован під будівництво фундамента будинку, вивчають рельєф ділянки і складають його гірські породи: проводять інженерно-геологічні дослідження. Вивчення гірських порід верхнього шару проводиться для встановлення їх міцнісних, структурних, інших фізичних та хімічних властивостей.

Інформація, отримана внаслідок вивчення геології земельного відведення:

  • Фракційний та мінеральний склад ґрунту. Ці показники, дозволяють судити про несучу здатність грунту.
  • Рівень залягання водоносного горизонту. Показник важливий для визначення місця закладення котловану під фундамент. Від нього залежить можливість будівництва підвальних приміщень.
  • Хімічний склад ґрунтової води. Зміст розчинених у ній агресивних реагентів вимагатиме спеціальних заходів щодо гідроізоляції підземної частини споруди.

Проектні роботи щодо будівництва будинків, дач, а також лазні на території ділянки передбачають використання інформації отриманої під час проведення інженерно-геологічних досліджень:

  • дані по складу грунтів
  • стійкість схилів
  • глибина закладання інженерних мереж
  • рівень ґрунтових вод
  • форма і товщина фундаменту будівлі
  • максимальна кількість поверхів

Крок четвертий

Будівельний паспорт

image_початок-будівництва_будівельний-паспорт_Колео

Розумію Вас, хочеться як найшвидше розпочати будівництво, але щоб не потрапити в пастку і не мати проблем з оформленням права власності на побудований еко будинок, конче необхідно отримати всі дозвільні документи. На черзі документ який визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва майбутнього будинку, господарських будівель і споруд, на земельній ділянці згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

Видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг або онлайн на порталі “Дія” в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Документи які необхідно надати

  • заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за встановленою формою;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою;
  • проект будівництва (за наявності);
  • ескізні наміри забудови;
  • нотаріально засвідчена згода співвласників земельної ділянки на забудову.

Крок п’ятий

Повідомлення про початок будівництва

image

Важливо! Право на початок проведення робіт з будівництва виникає не раніше, ніж на наступний день з моменту надання повідомлення про початок будівельних робіт у відповідні органи (державній архітектурно-будівельній інспекції).

Заяву ви можете подавати на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги», а також – на сайті електронних сервісів ДАБІ e-dabi.gov.ua.

Взірець заяви рекомендуємо завантажити на офіційному порталі Державної архітектурно-будівельної інспекції https://diam.gov.ua/

Після подачі повідомлення про початок будівельно-монтажних робіт Ви можете сміливо приступати до будівництва. Тільки маючи даний дозвіл, ви можете здійснювати будь-які роботи з будівництва, адже при відсутності його всі роботи вважаються самовільними, що порушує чинне Законодавство.

Для консультації, а також з усіх питань звертайтеся в нашу компанію за телефонами або залиште заявку на сайті – ми Вам зателефонуємо найближчим часом.

Консультація та вибір проекта

Будуємо котеджі на любий смак по типовим та індивідуальним проектам

Екскурсія на будівельний майданчик

Загляніть за закулися процесу створення мрії нашого замовника “БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ З ДЕРЕВА”

Хочете побачити все на власні очі? Проведемо вам екскурсію на наш проект, в реальному часі. Ви на власні очі побачите як чудово у нас налагоджений процес будівництва.

Замовити розрахунок вартості будівництва


    ПОПУЛЯРНІ ПРОЕКТИ

    Проект будинка :  СТОУМ

    Проект будинка :  ХОТЕН

    Проект будинка : ЯРОВИД

    ЕКСПОРТ ДОМОКОМПЛЕКТІВ

    Якщо Ви зацікавились будівництвом із клеєного брусу, але проживаєте за межами України, перегляньте інформацію щодо можливості імпорту домокомплекта з брусу до:

    photo_експорт деревяних будинків із бруса_домокомплекти_Колео

    ЕКСПОРТ БУДИНКІВ

    Проект будинка :  BARRY

    Проект будинка :  SINEA

    Проект будинка : ORLAND

    “КОЛЕО” – БУДИНКИ З ДЕРЕВА

    Також ми будуємо

    ЗРУБ В ДИКОМУ СТИЛІ

    Будинки мають особливий зовнішній вигляд, який поєднує в собі природну натуральність та певну брутальність.

    БУДИНКИ ІЗ ОЦИЛІНДРОВАНОГО БРУСУ

    Наша компанія пропонує купити готовий зруб із колоди недорого - всі будинки відрізняються привабливими цінами та високою якістю будівництва.

    БУДИНКИ ІЗ ПРОФІЛЬОВАНОГО БРУСА

    Будинки з брусу поєднують сучасні будівельні технології з традиційним зовнішнім виглядом та екологічністю

    БУДИНКИ ІЗ КЛЕЄНОГО БРУСУ

    Клеєний брус - це унікальний будівельний матеріал, що не вимагає постійного догляду

    МОДУЛЬНІ БУДИНКИ

    Готовий модульний будинок економить один із найголовніших ресурсів - час

    A-FRAME HOUSE

    A-FRAME призначені для людей, які цінують свою свободу, але яким все ж таки потрібен свій будинок

    САУНИ

    Популярним напрямком останніми роками стає будівництво дерев'яних бань-будинків.

    ЛАЗНІ

    Естетика дерев'яної бані не лишить нікого байдужим - зовнішня насолода та оздоровлення в одному прояві.

    ХРАМИ ТА КАПЛИЦІ

    Будівництво релігійних споруд за типовими та індивідуальними проектами.